هزاران نفر به کارزار مجازی مخالفت با ساخت مسجد در پارک قیطریه پیوستند

یکشنبه, 2ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

عکسی که رسانه‌ها از محوطه حصاربندی‌شده‌ای در پارک قیطریه منتشر کرده‌اند که قرار است در آن مسجد ساخته شود

رادیو فردا

تعداد امضای شهروندان پای کارزار مجازی مخالفت با ساخت مسجد در پارک قیطریه تهران و «تخریب» این پارک هر روز افزایش می‌یابد.

در لحظه تنظیم این خبر، بیش از ۱۴۷ هزار و ۶۰۰ نفر کارزار اینترنتی «درخواست جلوگیری از تخریب پارک قیطریه» را امضا کرده‌اند.

امضاکنندگان در نامه سرگشاده خود خطاب به روسای دو قوه مجریه و قضاییه و رئیس دیوان عدالت اداری با تأکید بر «آلودگی شدید هوای تهران و نیاز این شهر به وجود درختان» هشدار می‌دهند که تخریب پارک «عواقب جبران‌ناپذیری دارد».

سایت «هم‌میهن آنلاین» روز ۲۲ اسفند سال گذشته در یادداشتی از «حصارکشی در بخشی از حدود دوهزار متر مربع از پارک قیطریه» خبر داده و درباره ساخت «پاساژ و مرکز تجاری به بهانه مسجد» هشدار داده بود.

چند هفته بعد علیرضا زاکانی، شهردار تهران، روز هفتم فروردین در پاسخ به پرسش خبرنگاران ضمن تأیید ساخت مسجد در این پارک ادعا کرد که بر اساس مشاهدات او قرار است تنها «ده تا ۱۵ نهال» در این پارک «جابه‌جا شود».

افزایش امضاها پای کارزار مجازی مخالفت با ساخت مسجد پس از آن ادامه یافته که تجمع عده‌ای از مخالفان طرح شهرداری در روز ۱۳ فروردین با «حضور پرشمار» پلیس و مداخله آنها پایان یافت.

در مقابل کارزار مخالفت با تخریب پارک قیطریه، کارزاری هم در دفاع از ساخت مسجد در این پارک با این ادعا به راه افتاده که تهران «فاقد مکان‌های معنوی کافی است».

این در حالی است که به گفته یک عضو شورای شهر تهران «در فاصله ۳۰۰ تا ۵۰۰ متری بوستان قیطریه دو مسجد بزرگ قرار دارد».

کارزار دفاع از طرح شهرداریِ زیر نظر علیرضا زاکانی در یک هفته گذشته ۱۵۵ امضا جمع کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.