حوضه آبریز «مرزی شرق» از کم بارشی سالانه خارج شد

دوشنبه, 3ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

بر اساس داده‌های سازمان هواشناسی بارندگی های آخر هفته گذشته در جنوب شرق کشور سبب شد تا میانگین پهنه ای بارش در حوضه آبریز «مرزی شرق» به محدوده نرمال برسد و این حوضه از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تا کنون خارج شود.

به گزارش ایسنا جدیدترین داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که علاوه بر حوضه آبریز اصلی « مرزی شرق» کشور، حوضه‌های آبریز درجه دو «بلوچستان جنوبی»، «مرزی غرب» و «کرخه» در حوضه آبریز اصلی خلیج فارس و دریای عمان نیز از کم بارشی باقی مانده از ابتدای سال زراعی تا کنون خارج شده‌اند.

به‌طور کلی بارش‌های سنگین فروردین ماه امسال تا حدی کم‌بارشی‌های باقی مانده از شش ماه نخست سال زراعی را در برخی مناطق کشور جبران کرد اما این بارش‌ها نتوانسته کم‌بارشی‌های انباشته از سال‌های گذشته را جبران کند.

داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که به‌طور میانگین پنج حوضه از شش حوضه آبریز اصلی کشور با کم‌بارشی مواجه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، میانگین پهنه‌ای بارش کشور از ابتدای سال زراعی تا کنون ۱۶۷ میلیمتر بوده که حدود ۱۶ درصد کمتر از شرایط نرمال است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.