سه زندانی از چوبه دار رهایی یافتند

سه شنبه, 25ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سه زندانی که پیشتر در پرونده هایی مجزا از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دو زندانی در شهر های شمال کشور از اعدام رهایی یافتند.

بر اساس این گزارش، سال ۸۹ پسر جوانی به نام آرین در یک نزاع و درگیری در یکی از شهر های شمال کشور به قتل رسید. قاتل (هومن) بازداشت و نهایتا به درخواست پدر و مادر آرین و با حکم دادگاه به اعدام محکوم شد. حکم وی چندی بعد به تایید دیوان عالی کشور رسید.

شش سال پس از قتل آرین، پسرخاله وی به نام بردیا در یک نزاع در یکی از شهرهای شمال کشور مرتکب قتل و توسط دادگاه به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، مسئولیت نگهداری بردیا پس از فوت مادرش به عهده خاله اش (مادر آرین) بود که خود اصرار بر مجازات (هومن) قاتل فرزندش را داشت، به دنبال اخذ رضایت از اولیای دم برای خواهر زاده خود رفت.

این زن میانسال پس از پیگیری اعلام کرد که اگر بتوانم رضایت خانواده اولیای دم را برای خواهرزاده‌ام بگیرم، از اعدام قاتل پسرم با شرط اینکه برای ۵ عروس جهیزیه تهیه و مخارج عروسی آن‌ها را پرداخت کند، گذشت خواهم کرد.

در نهایت خانواده مقتول رضایت دادند و این زن میانسال نیز قاتل پسر خود یعنی (هومن) را بخشید. سپس هر دو زندانی از چوبه دار رهایی یافتند.

رهایی یک زندانی از اعدام در رامسر

به گزارش ایلنا، رئیس کل دادگستری مازندران از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در شهرستان رامسر خبر داد.

عباس پوریانی اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولین قضایی رامسر، امام جمعه شهرستان، مسئولان زندان و مددکاران و اعضای صلحی شورای حل اختلاف، یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم، از اجرای حکم رهایی یافت.

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.