اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان ایلام/ رهایی دو زندانی از چوبه دار

چهارشنبه, 26ام اردیبهشت, 1403
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز سه‌ شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان ایلام به اجرا درآمد. از سوی دیگر دو زندانی در جازموریان و قزوین که پیشتر از بابت اتهام مذکور به اعدام محکوم شده بودند، در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، یک زندانی در قزوین از مجازات اعدام نجات یافت.

بر اساس این گزارش، مردی پنجاه و شش ساله اهل قزوین پیشتر از بابت اتهام قتل بازداشت و سپس توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.

نهایتا این زندانی در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

رهایی یک زندانی از اعدام در جازموریان

به گزارش ایرنا، یک زندانی در جازموریان واقع در استان کرمان از چوبه دار رهایی یافت.

رییس حوزه قضایی جازموریان در این خصوص گفت: یک جوان در سال ۱۴۰۱ در پی اختلافات خانوادگی و درگیری فردی را به قتل رسانده و به اعدام محکوم شده بود.

محمدرسول مکران نژاد در ادامه افزود: نهایتا پس از برگزاری چندین جلسه سازش، اولیای دم گذشت کرده و این زندانی پس از دو سال حبس از مجازات اعدام رهایی یافت.

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان ایلام

به گزارش کردپا، سحرگاه روز سه‌ شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳، حکم دو زندانی که با اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان ایلام به اجرا درآمد.

هویت آنها، “رضا غلامحسینی، اهل روستای بان زیارت و فرخ خان‌ محمدی، اهل روستای گلزار حداد از توابع بخش چوار ایلام” گزارش شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است، آقای غلامحسینی سال ۱۴۰۲ و آقای خان محمدی چهارده سال پیش از بابت اتهام قتل بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.