علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه: خواص دو دسته شده‌اند و آینده نامعلوم است

یکشنبه, 11ام خرداد, 1393
اندازه قلم متن

علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه از محافظه‌کاران و برخی روحانیون به خاطر امتناع از «مرزبندی» با «خواص استحاله شده» انتقاد و به موضع‌گیری این خواص در مقابل رهبر کنونی نظام اعتراض کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای سعیدی از «استحاله» شدن برخی «خواص» به عنوان «مصیبتی برای انقلاب‌های توحیدی» نام برده و از «دستبرد به نرم‌افزار انقلاب» اظهار نگرانی کرده است.

وی در بخش‌های مختلفی از سخنان خود مواضع دوگانه «خواص» در مقابل روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای را با نحوه برخورد «خواص» صدر اسلام با پیامبر اسلام و امام اول شیعیان تشبیه کرده است.

سعیدی اضافه کرده «برخی آقایان که ثبات ندارند دچار استحاله شده‌اند. مشاهده کنید که آقایان در اول انقلاب چه می‌گفتند اما حالا چه می‌گویند.»

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داده که «تعجب می‌کنم چرا عمامه به سر‌ها و کسانی که در کتاب و قرآن تعقل می‌کنند چنین سخنانی را بیان می‌کنند.»

وی همچنین از برخی اصول‌گرایان پرسیده چرا با آن دسته از حامیان روح‌الله خمینی که در حال حاضر مقابل علی خامنه‌ای ایستاده‌اند «مرزبندی» نمی‌کنند؟

سعیدی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفته «ما امروز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم؛ خواص به دو قسمت تقسیم شده‌اند و مردم نمی‌دانند چه اتفاقی قرار است بیفتد.»

این روحانی محافظه‌کار تفاوت گذاشتن خواص میان اختیارات دو رهبر (خمینی و خامنه‌ای) و «سکوت» در برابر برخی حوادث را دو اشتباه آنها در شرایط کنونی جمهوری اسلامی نامیده است.

علی سعیدی از سال ۱۳۸۸ به این سو تلاش می‌کند با شبیه‌سازی تاریخی٬ شرایط کنونی جمهوری اسلامی را به شرایط دوران حکومت امام اول شیعیان تشبیه کند.

منظور وی از این سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی و شماری از سیاستمداران و روحانیون بلند‌پایه‌ای است که در حال حاضر با علی خامنه‌ای دچار اختلاف شده و حاضر به تائید سیاست‌های وی نیستند.
از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.