محمد‌ رسول‌اف در جشنواره کن: امیدوارم بساط استبداد در ایران برچیده شود

شنبه, 5ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

ایران وایر

محمد رسول‌اف، کارگردان سینمای ایران در سخنانی پس از اکران فیلم «دانه انجیر معابد» در جشنواره کن ابراز امیدواری کرد بساط ظلم و استبداد در ایران خیلی زود برچیده شود.

آقای رسول‌اف در سخنانش که با تشویق طولانی و ابراز احساسات حاضران در جشنواره کن همراه بود از همه کسانی که در ساخت فیلم «دانه انجیر معابد» شرکت داشتند و اجازه حضور در جشنواره را نیافته‌اند، تشکر کرد.

محمد رسول‌اف که پس از محکومیت به هشت سال زندان، به طور پنهانی از کشور خارج شده بود، روز پنجشنبه سوم خرداد به شهر ساحلی کن در جنوب فرانسه رسید.

فیلم «دانه انجیر معابد»، آخرین ساخته او، امروز جمعه در آخرین روز هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن به نمایش در آمد.

داستان «دانه انجیر معابد»‌ که به طور سری فیلمبرداری شده است، در جریان اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ در ایران اتفاق می‌افتد و شامل کلیپ‌های واقعی از این اعتراضات است.

رسول‌اف، روز پنجشنبه در جشنواره کن گفت : «داستان‌های بسیار بیشتری برای گفتن، روایت‌های بسیار بیشتر و فیلم‌هایی برای ساختن دارم. این چیزی بود که مرا متقاعد کرد که ایران را ترک کنم. باید به این ماموریت ادامه می‌دادم. احساس می کنم رسالت من این است که مخاطبان دنیا را به این داستان‌ها، به این روایت ایرانی پیوند دهم. این برنامه من برای سال‌های آینده است.»

صفحه اینستاگرام جشنواره کن به طور ویژه‌ای حضور محمد رسول‌اف را در این جشنواره پوشش داده و تصاویری از حضور او در کنار گلشیفته فراهانی، بازیگر شناخته شده ایرانی را منتشر کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.