منابع حقوق بشری از افزایش فشار سپاه بر چهار زندانی پرونده «شهرک اکباتان» برای اعتراف اجباری خبر دادند

یکشنبه, 6ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

میلاد آرمون، نوید نجاران، مهدی ایمانی، محمدمهدی حسینی، چهار تن از متهمان پرونده موسوم به «شهرک اکباتان»

صدای آمریکا

منابع حقوق بشری در ایران می‌گویند سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با افزایش فشار بر محمدمهدی حسینی، مهدی ایمانی، میلاد آرمون و نوید نجاران، در تلاش برای گرفتن اعتراف اجباری از آنها در پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» است.

کانون حقوق بشر ایران روز یکشنبه ۶ خرداد اعلام کرد این چهار تن که روز سه‌شنبه یازدهم اردیبهشت از زندان قزلحصار به مکانی نامعلومی منتقل شدند، اکنون تحت فشار شدید بازجویان قرار دارند تا به اقداماتی که مرتکب نشده‌اند اعتراف کنند.

پیام درفشان، وکیل دادگستری پیش از این گفته بود میلاد آرمون، محمدمهدی حسینی، مهدی ایمانی و نوید نجاران با اتهام «محاربه» روبرو هستند.

پرونده موسوم به شهرک اکباتان هشت متهم داشت، که چهار تن از آنها به نام‌های حسین نعمتی، علیرضا برمرزپورناک، علیرضا کفایی و امیرمحمد خوش‌اقبال بهمن سال گذشته با تودیع وثیقه از زندان قزلحصار آزاد شدند.

این پرونده فروردین امسال به علت آنچه «رفع نقصی محرمانه» عنوان شده بود، به دادسرا بازگردانده شد.

«شهرک اکباتان» پرونده مرگ یک بسیجی به نام آرمان علی‌وردی است که گفته می‌شود آبان ۱۴۰۱ در شهرک اکباتان تهران و در جریان سرکوب اعتراضات سراسری کشته شده است.

دست‌کم ۵۰ تن از جوانان ساکن این شهرک مسکونی واقع در غرب پایتخت در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند، که از میان آنها برای ۱۴ تن کیفرخواست صادر شد.

بنا به گزارش‌های مستقل و منابع حقوق بشری، متهمان پرونده «شهرک اکباتان» در طول بازداشت نیز مورد شکنجه‌های سخت قرار داشته و وادار به اعتراف علیه خود و دیگر متهمان شده‌اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.