تعرض جنسی به همسر یک زندانی سیاسی در زندان قزل‌حصار به بهانه بازرسی

سه شنبه, 8ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

زندان قزل‌حصار در کرج (آرشیو)

زندان قزل‌حصار در کرج (آرشیو)

بنا به اطلاعات رسیده به صدای آمریکا ماموران زن در زندان قزل‌حصار کرج به بهانه بازرسی همسر یک زندانی سیاسی، او را مورد تعرض جنسی و آزار قرار داده‌اند.

یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت شدت خشونت زندانبان‌های زن به حدی بوده که همسر زندانی سیاسی که برای ملاقات با شوهرش به زندان قزل‌حصار رفته بود دچار «خونریزی» و «آسیب روانی شدید» شده است.

ماموران در توجیه این رفتار و به بهانه دستور داشتن از «مقامات حفاظت زندان» برای «بازرسی»، همسر این زندانی سیاسی را «به شکلی زننده، با توهین و آزار کاملا برهنه کرده» و «با دست» مورد تعرض جنسی قرار داده‌اند.

بنا بر این گزارش، رفتار غیرانسانی با خانواده زندانیان عمومی در زندان قزل‌حصار کرج همه روزه انجام می‌شود ولی این نخستین بار است که با خانواده زندانیان سیاسی نیز به بهانه بازرسی چنین رفتاری صورت می‌گیرد.

در اطلاعات رسیده به دست صدای آمریکا به هویت زن قربانی تعرض جنسی و همسرش که از زندانیان سیاسی در زندان قزل‌حصار کرج است اشاره‌ای نشده است.

این رخداد پس از آن است که شماری از زندانیان سیاسی در زندان قزل‌حصار کرج به نشانه همبستگی با کارزار «نه به اعدام» هر سه‌شنبه دست به اعتصاب غذا می‌زنند و در هفته‌های گذشته فشار بر این زندانیان افزایش یافته است.

رئیس کمیته حقیقت‌یاب مستقل سازمان ملل روز دوشنبه ۷ خرداد در نامه‌ای سرگشاده، با اشاره به گزارش‌های این کمیته درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی، تاکید کرد مرگ ابراهیم رئیسی نباید نقض حقوق بشر در ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد.

صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.