اجرای ۵ سال حبس مهناز محمدی، مستند ساز و فعال حقوق زنان

یکشنبه, 18ام خرداد, 1393
اندازه قلم متن

mahnaz mohammadi

به گزراش کمیته گزارشگران حقوق بشر، مهناز محمدی مستند ساز و فعال حقوق زنان ظهر امروز جهت اجرای ۵ سال حبس به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،مهناز محمدی بنا بر ابلاغیه ای که هفته قبل دریافت نموده بود امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه خود را به دایره اجرای احکام زندان اوین معرفی و برای سپری کردن دوران محکومیت به بند زنان زندان اوین منتقل گردید.

این فیلم ساز به دو اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به پنج سال حبس محکوم شده است.

از جمله موارد اتهامی وی ساختن فیلم برای شبکه بی بی سی فارسی و همچنین شرکت در تجمعات سال ۸۸، رفتن به مراسم ختم سهراب اعرابی و دیگر کشته شدگان حوادث سال ۸۸ و تهیه فیلم و عکس از این مراسم ها است.

مهناز محمدی، مستندساز و از فعالان حقوق زنان اولین بار هشتم مرداد ماه ۸۸ به همراه جعفر پناهی و شماری از مستندسازان در حالیکه برای مراسم ندا آقا سلطان، یکی از کشته شدگان وقایع پس از انخابات ۸۸ در بهشت زهرای تهران حضور یافته بود بازداشت شد. او پس از ۲۴ ساعت به همراه بقیه بازداشت شدگان آزاد شد.

با این حال برای دومین بار در روز ۵ تیرماه ۱۳۹۰ در منزل شخصیش توسط ماموران حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر شد و مدتی در بند ۲ الف سپاه پاسداران زندان اوین بود. این فیلم ساز در نهایت با قرار وثیقه روز پنجم مرداد ماه همان سال آزاد شد.

مهناز محمدی در مهرماه سال ۹۱ به دو اتهام دادگاهی شد و در آبان ماه همان سال به ۵ سال حبس محکوم شد. دادگاه تجدید نظر نیز این حکم را عینا تایید کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.