اختلاف اصولگرایان بالا گرفت | کنایه قالیباف و قاضی‌زاده‌هاشمی به جلیلی؟

شنبه, 26ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

انتشار اخبرای مبنی بر احتمال کناره گیری برخی نامزدهای اصولگرا

در روزهای اخیر اخبار و شایعاتی مبنی بر انصراف برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی منتشر شده است. برخی از احتمال انصراف سعید جلیلی و قاضی زاده هاشمی به نفع قالیباف خبر داده اند اما ستاد جلیلی این اخبار را تکذیب کرده است.
 
اختلاف اصولگرایان بالا گرفت | کنایه قالیباف و قاضی‌زاده‌هاشمی به جلیلی؟
 
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر قالیباف در برنامه میزگرد اقتصادی کاندیدا‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که از شبکه اول سیما پخش شد، گفت: نباید رئیس دولتی بیاید که ایده‌هایش را بخواهد تمرین کند. امروز دخل و خرج خانواده‌های ایرانی حتی برای کسانی که درآمد ثابت دارند، با هم همخوانی ندارند. بر این اساس، نباید رئیس دولتی روی کار بیایید که آگاه به مسائل نباشد و اقتدار نداشته باشد. نباید کسی بیاید که توان اجماع‌سازی، کارنامه قوی و تجربه نداشته باشد. برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهار تورم و رشد اقتصادی را محقق کرد.
 
 نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نمی‌توان آزمون و خطا کرد و نمی‌شود مدیریت در سطح عالی کشور را به کسی سپرد که مدیریت قوی نداشته باشد. اگر نتوان با روش و ابزار مشخص و مدیریت قوی به راه حل درست رسید، یعنی فرصت را از دست دهیم و این ظلم به مجموعه است.

کنایه قاضی زاده به جلیلی؟

سید امیرحسین قاضی زاده نیز در نشست خبری خود با اشاره به این که راه شهید رئیسی باید ادامه پیدا کند، گفت: شهید رئیسی به اعتقاد من بعد از شهید رجایی توانست تغییری در مسیر حکمرانی کشور ایجاد کند. وقتی می گویم ادامه راه شهید رئیسی منظور ادامه راه شهید رئیسی توسط حکمرانان و تیم این شهید است. برنامه دولت تدوین شده است و به خدمت مقام معظم رهبری ارسال شده است و مورد تائید قرار گرفته است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: مشکل ما در انتخابات ریاست احزاب و جریان‌ها است، بعضی از احزاب می‌آیند شخصی را رئیس جمهور کنند که به اهداف خودشان برسند، مسئله شان مردم نیست. شهید رئیسی به بودن همه اعتقاد داشتند، می‌گفتند مدیران دولت قبل که با رئیس آن رقابت کردند، باشند. کسی که شهید رئیسی را اذیت کرده است و وقتی دعوت به همکاری شد نیامد الان می‌گوید می‌خواهم ادامه دهنده راه شهید رئیسی باشم.

وی در خصوص این که خود را نماینده دولت شهید رئیسی می داند یا خیر گفت: تصور من این بود که دیگر قرار نیست در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم چون فکر می کردیم دولت آقای رئیسی دو دوره‌ای است و ۸ سال خواهد بود. اما با شرایط دیدیم که باید ادامه دهنده راه شهید رئیسی باشیم. برخی گفتند شما نخبه هستید کاندیدا نشو، عرصه انتخابات ریاست جمهوری عرصه زد و خورد است و حزبی هم دنبال شما نخواهد آمد، من احساس کردم این حرف ها توهین به شعور مردم است چراکه این گونه قلمداد می‌کنند مردم دنبال موج راه می افتند. تصور داشتیم یک نفر از دولت کاندیدا شود، ما می خواستیم آقای مخبر بیاید و خدمت ایشان رفتیم و گفتیم که شورای نگهبان ایشان را تائید می‌کند اما گفتند علما گفته‌اند که ایشان به کارهای دولت بپردازد. من نگران این شدم که از بدنه دولت شهید رئیسی کسی در دوره جدید پای کار نیاید. به همین دلیل وارد عرصه شدم. تمامی عزیزانی که وارد عرصه ریاست جمهوری شدند، بدون پیش فرض کوتاه‌مدتی وارد انتخابات شدند. به‌طور کلی فضای این انتخابات چون سریع اتفاق افتاده، فرصت پاسخ‌گویی و آشنایی را کمتر کرده و به‌ همین دلیل ممکن است انتخابات را دچار آسیب کند. کسی که رئیس جمهور می‌شود باید جامعیت داشته باشد و شهید رئیسی جامعیت داشت. خودش را در چارچوب قانون اساسی و نظریه ولی فقیه تعریف کرده باشد. دولت شهید رئیسی دولت مکتبی بود. دولت‌های غیرمکتبی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را قبول ندارند که بخواهند رئیس جمهور آن باشند.

وی درخصوص اجماع و کمک به رئیس جمهور انتخاب شده گفت: دوره قبل من رقیب آیت الله رئیسی بودم اما بعد از انتخابات بیشترین کمک را به شهید رئیسی داشتم.

قاضی زاده هاشمی درباره حل مشکلات بورسی که وعده وی در انتخابات دوره قبل بود، بیان کرد: کسانی که با بازار سرمایه آشنایی دارند این حرف را می فهمند مبنای این حرف را می دانند و کسانی که این مورد را دست گرفتند اهداف دیگری دارند. اما آن زمان باید اعتماد باز میگشت. نباید یک وعده درست را جلوی مردم بی‌جلوه کنیم. وقتی یک سیاست غلط توسط دولت می‌تواند یک شبه بازار بورس را نابود کند، همان دولت با سیاست خود می‌تواند بازار را ۳ روزه سامان دهد. کسی که با معنای انتظارات در بورس آشنا باشد، متوجه می‌شود که بازار سرمایه بر اثر اعتماد و عدم اعتماد سبز و قرمز می‌شود.

وی درخصوص افزایش پنهای باند اینترنت گفت: ما با زیرساخت‌هایی که داریم می توانیم وارد حکمرانی اینترنت در جهان شویم. اما بلاخره فضای مجازی فضایی است که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و باید کنترل شود، در برخی از کشورهای لیبرال هم پدر خانواده این کار را انجام می‌دهد. ما معقدیم مردم باید در جایگاهی قرار بگیرند که خودشان این کار را انجام دهند نباید در دست دولت باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اجماع نیروهای انقلاب گفت: اینکه صف منظم شود و دوستان به اشتباه رقابت نکنند کار خوبی است. سال ۱۴۰۰ موفق شدیم و جبهه انقلاب یکدیگر را در عرصه انتخابات همراهی کردند و نتیجه خوبی اتفاق افتاد. اگر نیاز باشد عناصر جبهه انقلاب به نفع یکدیگر کنار بروند، گفت‌وگو خواهند کرد. در جریان گفت‌وگوهای جبهه انقلاب هستم و امیدوارم محصول خوبی برای مردم به وجود بیاید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.