اعتراض کاربران به استفاده ستاد پزشکیان از «برای» شروین

سه شنبه, 29ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

شامگاه گذشته و همزمان با اولین مناظره انتخابات نا به هنگام ریاست جمهوری٬ ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان با ویدئوهایی با ترانه برای شروین حاجی‌پور منتشر کرد

ایران وایر

شامگاه گذشته و هم‌زمان با اولین مناظره انتخابات نا‌به‌هنگام ریاست‌جمهوری، ستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان»، ویدیوهایی با ترانه «برای»، اثر «شروین حاجی‌پور» را منتشر کرد.

حاجی‌پور در مهر۱۴۰۱ پس از جان‌باختن «مهسا (ژینا) امینی» در بازداشت گشت ارشاد و در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ایران، ترانه اعتراضی «برای…» را براساس توییت‌های اعتراضی کاربران فارسی‌زبان با مطلع «برای…» ساخت. 

ویدیو این ترانه تنها در صفحه شخصی او در اینستاگرام در طی سه روز، باوجود محدودیت‌های فیلترینگ، نزدیک به ۴۰ میلیون بازدید را به ثبت رساند. این ترانه در همان روزهای نخست انتشار، با استقبال عمومی روبه‌رو شد و به یکی از نمادهای اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» تبدیل شد.

پیش‌تر نیز اخباری از پخش این ترانه اعتراضی در ستادهای انتخاباتی مسعود پزشکیان منتشر شده بود. همچنین استادهای این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌ رو با استفاده از یکی از بندهای این ترانه «برای یک زندگی معمولی»، پوسترهایی برای آقای پزشکیان منتشر کرده بودند.

شروین حاجی‌پور پس از انتشار گسترده ترانه «برای…» در مهر۱۴۰۱ بازداشت و به‌اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه حبس و بابت اتهام «تحریک مردم به اغتشاشات به قصد برهم زدن امنیت کشور»، به سه سال حبس محکوم شد.

استفاده ستادهای مسعود پزشکیان از این ترانه خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

گروهی از کاربران از شروین حاجی‌پور خواستند تا در رابطه با استفاده این ستاد انتخاباتی از ترانه‌اش اظهارنظر کند و در صورت عدم اخذ اجازه ستاد پزشکیان، قانونا اقدام کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.