آلودگی هوا در ۹ شهر خوزستان

سه شنبه, 19ام تیر, 1403
اندازه قلم متن

اهواز – ایرنا – آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای ۹ شهر خوزستان روز سه‌شنبه آلوده است.

به گزارش ایرنا براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در اندیمشک با شاخص ۱۵۳، ایستگاه پادادشهر اهواز ۱۵۲، ایستگاه پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۶۱ و هویزه ۱۶۴ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری خوزستان، پست برق شماره سه اهواز به ترتیب ۱۰۴ و ۱۴۱، بهبهان ۱۳۲، خرمشهر ۱۲۴، شادگان ۱۴۳ و شوش ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، ایستگاه‌های حفاری، نیوساید و اداره کل محیط زیست در اهواز، دزفول، رامهرمز، شوشتر، ماهشهر و هندیجان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری سالم و پاک گزارش نشده است.

 

 

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.