اعلام جزئیات کاهش فشار شبکه آب شهر تهران در تابستان ۹۳

دوشنبه, 9ام تیر, 1393
اندازه قلم متن

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اگر مصرف در روزها و ساعات پیک، افزایش زیادی داشته باشد،
با اعمال مدیریت فشار تلاش می کنیم آب به صورت عادلانه در اختیار تمامی شهروندان قرار گیرد.

فرید ظهیری در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: هم اکنون در شهر تهران از ساعت ۱۲ شب تا ۴ بامداد مدیریت فشار شبکه آب اعمال می شود به طوری که در اکثر نقاط شهر تا ۱۰ درصد کاهش فشار خواهیم داشت.وی افزود:با این مدیریت فشاری که در ساعات کم مصرف آب اعمال می شود ظرفیت مناسبی برای پر شدن مخازن ذخیره آب شرب به منظور پشتوانه شبکه مصرف در روز بعد فراهم می شود.معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: اعمال مدیریت فشار شبکه یکی از راهکارهای مدیریت بحران آبی پایتخت در پیک مصرف تابستانه است.وی افزود: پرمصرف ترین ساعات روز در مصرف آب حدودا ۱۱ ظهر تا یک بعدازظهر و ۴.۵ بعدازظهر تا ۷ عصر است، به جز این ساعات در دیگر ساعات روز مدیریت فشار شبکه در صورت لزوم با ۵ تا ۱۵ درصد افت فشار اعمال خواهد شد.

ظهیری با بیان اینکه این تعدیل فشار، برنامه ریزی از پیش تعیین شده ندارد، گفت: میزان افت فشار شبکه و زمان اعمال آن بستگی به میزان مصرف در کلانشهر تهران دارد به طوری که اگر مصرف در روزها و ساعات پیک، افزایش زیادی داشته باشد، با اعمال مدیریت فشار تلاش می کنیم آب به صورت عادلانه در اختیار تمامی شهروندان قرار گیرد.

طرح متنوع سازی تعرفه های آب در مناطق مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تعرفه های پرداختی آب باید در مناطق مختلف کشور متفاوت باشد گفت: در حال حاضر سهم مشترکان از قیمت تمام شده آب ۱۹ تا ۲۰ درصد است. به گزارش مهر، حمیدرضا جانباز با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۹ تا ۲۰ درصد قیمت تمامشده آب از مشترکان دریافت میشود گفت: مشترکان تنها بخش ناچیزی از قیمت تمامشده آب را پرداخت میکنند در حالی که پرداخت واقعی قیمتها میتواند نقش به سزایی در مصرف بهینه آب داشته باشد. مشاور وزیر نیرو تعرفه یکسان آب بها را در سطح کشور اصولی ندانست و اظهارداشت: تعرفه های پرداختی باید در مناطق مختلف متفاوت باشد و به مقوله اقتصاد آب بیش از پیش توجه شود. جانباز ادامه داد: قسمت عمده منابع آب محلی است، بنابراین تعرفه های پرداختی باید در مناطق مختلف متفاوت باشد و به مقوله اقتصاد آب بیش از پیش توجه شود.

وی اعمال مدیریت تقاضا در سطح جامعه را بسیار ضروری خواند و اعلام کرد: در حال حاضر، میتوان با روشهای گوناگون مصرف بهینه آب را در جامعه ترویج داد و تقاضای آب را به خوبی مدیریت کرد چرا که هم اکنون بهترین روش جهت مقابله با بحران کمآبی کشور مدیریت تقاضا است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.