۱۸ تبعه افغان توسط نیروی انتظامی ایران کشته شدند

شنبه, ۱۰ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا: سه شنبه، ۶ تیر ماه ۱۳۹۱ تعدادی از اتباع افغان در مرز ایران و ترکیه، هدف تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی ایران قرار گرفته که در پی آن ۱۸ تن از ایشان کشته شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه شنبه، ۶ تیرماه سال جاری گروهی مسافر افغان که قصد خارج شدن از ایران به قصد ترکیه را داشتند در نواحی مرزی ایران و ترکیه مورد تیراندازی نیروهای انتظامی این شهرستان قرار گرفتند.

این اتفاق در نواحی مرزی روستای چهارستون از توابع سلماس رخ داده که در پی آن ۱۸ نفر در دم کشته و ۵ نفر نیز به شدت زخمی شدند.

این در حالیست که وضعیت زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

همچنین درهمین ارتباط ۲۵ نفر از شهروندان کرد، اهل روستاهای دشوان و چهارستون از توابع شهرستان سلماس به خاطر سرپوش گذاشتن براین جنایات و توجیه اعمال ضد انسانی نیروهای امنیتی ایران بازداشت شدند.

شایان ذکر است که طی سال‌های اخیر برخی از شهروندان تبعه افغانستان که به دلیل عدم یافتن شغلی مناسب و محرومیت از حقوق شهروندی در ایران، مجبور شده‌اند ایران را از سمت مرزهای غربی به مقصد کشورهای اروپایی ترک نمایند، در کمین نیروهای انتظامی گرفتار آمده و بعضن به علت تیراندازی کشته و مجروح شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.