نامه ۶۴۳ استاد دانشگاه های کشور به رییس مجلس در حمایت از وزیر علوم

یکشنبه, 15ام تیر, 1393
اندازه قلم متن

daneshgah

۶۴۳ نفر از اساتید دانشگاه های سراسر کشور در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس حمایت خود را از رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، در این نامه آمده است: بدینوسیله ما امضا کنندگان این نامه مراتب تاسف عمیق خود را از رفتار گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تضعیف وزیر علوم ابراز می داریم.

اساتید دانشگاه های سراسر کشور در این نامه تصریح کردند: ما معتقدیم سال ها باید بگذرد تا آثار سیاست های سوء گذشته در حوزه آموزش عالی که پذیرفتن بی ضابطه صدها بورسیه به عنوان کادر هیات علمی تنها گوشه ای از آن است برطرف شود و در شگفتیم نمایندگانی که در طول سال های گذشته در برابر همه گونه نابهنجاری و تصمیمات نابخردانه و بی حرمتی به نهاد دانشگاه ساکت بوده اند اکنون فعالیت های بازدارنده خود را در مقابل سیاست های اصولی وزارت علوم دو چندان کرده اند.

آنان یادآور شدند: به طور یقین سیاست های کنونی از جمله انتصاب روسای دانشگاه ها با توجه به نظر نخبگان هر دانشگاه بتدریج در فضای آرامش و شایسته سالاری به دانشگاه ها برخواهد گرداند و از نتایج این سیاست سنجیده و معقول کل کشور به طور یقین سود خواهد برد.

در این نامه اساتید دانشگاه های کشور خاطر نشان کردند: عملکرد این گروه از نمایندگان از حافظه جامعه دانشگاهی کشور به عنوان یک گروه مرجع مهم اجتماعی پاک نخواهد شد.

الیاس نادران نماینده مردم تهران در جلسه علنی هفته گذشته چهارشنبه – چهارم تیرماه- مجلس اعلام کرد که طرح استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شده است.

براساس اظهارات ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس این تقاضای استیضاح با حدود ۶۰ امضا تقدیم هیات رییسه شده است.

همچنین صبح امروز ۱۸۷ استاد دانشگاه مازندران و دانشگاه کشاورزی ساری در نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، از اقدامات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در طول دورات تصدی این وزارتخانه اعلام حمایت کرده و نوشتند: اکنون که وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برای مقابله با چنین قانون شکنی‌هایی اقدام نموده اند، برخی از قانون گذارانی که خود با سکوتشان، مسبب چنین وضعیتی بوده-اند و اکنون باید پاسخگوی موکلان خود باشند، وظایف اصلی خود را وانهاده‌اند و هر از چندگاهی دست به کار تدارک استیضاح وزیر علوم می‌شوند.

مهر نیز گزارش داده که جواد کریمی قدوسی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح کنندگان با وزیر علوم به تفاهم نرسیده اند، گفته که سخنان اخیر رهبری در مورد فضای دانشگاه ها استیضاح کنندگان را مصمم تر کرد و استیضاح وزیر علوم باید در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.