دکل‌های مخابراتی، سلامت تهرانی‌ها را تهدید می‌کنند

جمعه, 20ام تیر, 1393
اندازه قلم متن

dakal-mokhaberati

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای شهر تهران می‌گوید که ۸۵ درصد از دکل‌های مخابراتی شهر تهران غیر استاندارد هستند. وی همچنین تصریح کرد که این دکل‌ها برای سلامت شهروندان زیان‌آور و تهدید کننده هستند.

رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با بیان این‌که بیش از ۴ هزار دکل متعلق به اپراتورهای تلفن همراه در تهران نصب است، گفت: «۸۵ درصد از دکل‌های نصب شده بدون مجوز و غیر استاندارد هستند.»

به گفته حافظی تعیین استاندارد بودن این دکل‌ها بر عهده سازمان انرژی اتمی ایران است و مجوز و محل نصب آن‌ها نیز توسط شرکت ارتباطات شهری صورت می‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران از دستگاه‌های مسئول و وزارت ارتباطات خواست که بر اساس تکنولوژی نسل چهارم و پنجم اجازه فعالیت به اپراتورهای جدید را بدهند.

وی تصریح کرد: «مزیت این تکنولوژی علاوه بر آن که خدمات جدیدتری ارائه می‌کند کاهش دکل‌ها در سطح شهر است به طور مثال اگر اپراتور اول هزار دکل در سطح شهر داشته باشد با استفاده از نسل جدید این دکل‌ها به ۲۰۰ عدد کاهش خواهد یافت.»

رحمت‌الله حافظی در بخش دیگری از سخنان‌ خود از دستکاری دکل‌های مخابراتی خبر داد و آن را خطری برای سلامت شهروندان دانست.

به گفته این عضو شورای شهر تهران دکل‌های وارد شده به ایران استاندارد هستند، اما اپراتورها هنگام نصب آن‌ها‌، برای آن که بتوانند پوشش کاملتری ایجاد کنند وات خروجی را تغییر می دهد که این موضوع برای سلامت شهروندان “زیان آور و تهدید کننده” است.

وی همچنین با اشاره به مصوبه دولت در خصوص نصب ایستگاه‌های اندازه اشعه و امواج در سطح شهر تهران، گفت: «این دستگاه‌ها مانند ایستگاه‌های اندازه گیری آلودگی هوا، امواج و اشعه را سنجش و امکان پایش و رصد میزان امواج در پایتخت را فراهم می کند.»
این عضو شورای شهر تهران وعده داد پس از انجام بررسی‌های لازم، دکل‌های غیر استاندارد از سطح شهر تهران جمع‌آوری شوند.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.