بهمن احمدی امویی خبرنگار زندانی تحت شدیدترین فشارهای روحی در سلولهای انفرادی

دوشنبه, 12ام تیر, 1391
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” خبرنگار زندانی بهمن احمدی امویی همچنان در سلول انفرادی و تحت فشار روحی قرار دارد.
خبرنگار زندانی بهمن احمدی امویی در سلولهای انفرادی بند ۱ زندان گوهردشت کرج تحت فشارهای روحی ناشی از تبعات سلول انفرادی و برخوردهای پرسنل آن می باشد.خبرنگار زندانی که از ۵ تیر ماه پس از انتقال به دادسرای اوین که وابسته به وزارت اطلاعات می باشد به زندان گوهردشت کرج منتقل گردید و از آنجا به سلولهای انفرادی بند۱ انتقال یافت.
شرایط سلولهای انفرادی بند۱ غیر انسانی و طاقت فرسا می باشد.زندانیان ناچار هستند تنها از غذای زندان که فاقد کیفیت و کمیت می باشد و عملا غیر قابل مصرف می باشد مصرف نمایند و اجازه خرید حداقل مواد غذایی مانند کنسرو و بیسکویت از فروشگاه بند را به آنها ندهند. زندانیان از داشتن هر گونه ارتباط با خانواده های خود منع می شوند. و اکثر پاسداربندها این بند خشن و برخوردهای غیر انسانی با زندانیان دارند. زندانیان همچنین برای استحمام و سرویسهای بهداشتی دچار محدودیت هستند.
در این بند پیش از این تعدادی از زندانیان عادی در اثر شکنجه به قتل رسانده شدند و یا اینکه دچار نقض عضو و عوارض بعدی آن شدند.
خبرنگار زندانی به دلیل گرامیداشت اولین سالگرد همبندی شهیدش هدی صابر به زندان گوهردشت تبعید و سپس به سلولها انفرادی بند ۱منتقل گردید.
رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای سیاست سرکوب زندانیان سیاسی را تعیین می کند و توسط قوۀ قضاییۀ ،وزارت اطلاعات و سازمان زندانها به اجرا در آورده می شود.هدف از این اعمال غیر انسانی و سرکوبگرانه ایجاد فضای رعب و وحشت می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال خبرنگار زندانی به سلولهای انفرادی و تحت فشار قرار دادن وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۱ تیر ۱۳۹۱ برابر با ۰۱ ژولای ۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.