ادعاهای واهی و خلاف مقررات و معاهدات بین المللی علیه تمامیت ارضی ایران را شدیدا محکوم می کنیم!

دوشنبه, 12ام تیر, 1391
اندازه قلم متن

روز چهارشنبه گذشته دولت های آمریکا و امارات متحده عربی بیانیه مشترکی را منتشر کردند که برخلاف مقررات بین المللی و رعایت استقلال کشور ایران است. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور ضمن محکوم کردن مفاد این بیانیه از دولت آمریکا انتظار دارد که ضعف و عدم مشروعیت داخلی و خارجی حکومت فعلی ایران را مبنایی برای تخلف از چارچوب کنوانسیون های بین المللی و قراردادهای معتبر منطقه ای قرار ندهد و همواره استقلال و تمامیت ارضی ایران زمین را برسمیت بشناسد و این اصل مهم را قربانی شرایط گذرای سیاسی ننماید.

تمامی ملت ها و دولت های جهان باید به این نکته اساسی توجه نمایند که مردم آزادیخواه ایران اگرچه در حال حاضر مسیر مبارزه با حکومتی خودکامه را سپری می کنند؛ اما این به آن معنا نیست که اجازه دهند سرنوشت سیاسی و جغرافیایی کشورشان توسط بیگانگان رقم بخورد و دیگر دولتها، ذلت و عدم مشروعیت حکومت ایران را به معنای کوتاه آمدن مردم ایران از منافع ملی شان تصور نمایند. حقوق قانونی ملت ایران و تمامیت ارضی مرزهای سیاسی کشورمان، همواره مشروعیت یکپارچه تاریخی و غیر قابل تغییر خود را دارند و هرگز در پیوند سیاسی با دولت های حاکم تعریف نمی شوند و این نکته ای است که به نظر می رسد از نظر امضاء کنندگان این بیانیه دور مانده است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بویژه به دولت آمریکا توصیه می کند با تعمق بیشتری مطالبات روز افزون امارات متحده عربی را در باره جزایر ایرانی تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی مورد بررسی قرار دهد و نسبت به رفتار خارج از عرف بین المللی و توافق های تثبیت شده منطقه ای خود تجدید نظر نماید. بیانیه مشترک آمریکا و امارات در باره جزایر ایرانی خلیج فارس بدعت ناخوشایندی است که رسما پایندگی موازین حقوق بین الملل را تهدید خواهد کرد. رایج شدن انتشار چنین بیانیه هایی نه فقط باعث ناامنی ناشی از خدشه دار شدن قرارداد های رسمی خواهد بود، بلکه تنش هایی را در پی می آورد که صرفا به این موضوع خاص متوقف نشده و می تواند بطور اصولی در دراز مدت باعث بحران های منطقه ای و تخاصم میان دولت ها گردد. این نکته ای است که با دور اندیشی، همزمان باید مورد اعتراض سازمانهای بین المللی و نهادهای حقوقی هم قرار گیرد.

در حال حاضر اسناد و مدارک خدشه ناپذیر موجود نشان می دهد از صدها سال پیش از تاسیس حکومت امارات متحده عربی جزایر تنب بزرگ وکوچک و ابوموسی متعلق به خاک ایران بوده اند و به لحاظ تاریخی و حقوقی بحث و مذاکره در باره این جزایر ایرانی با هر دولت خارجی اصولا غیر قابل طرح می باشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور از دولتها میخواهد که ارزیابی خود در چارچوب روابط سیاسی با ایران را با چشم اندازی دراز مدت و بر پایه روابط متقابل دوستانه با ملت ایران و احترام به تمامیت ارضی کشورمان پی ریزی کنند و اجازه ندهند تنش های حاشیه ای و بی پایه و اساس، بهانه های حکومت را برای سرکوب بیش از پیش اعتراض های بحق مردم ایران فراهم سازد. مطمئنا مردم هوشیار ایران با تداوم مبارزات ملی خود در زمان مناسب حکومت منتخب خود را در کشور مستقر خواهند ساخت و رفتار دولتهای خارجی در شرایط کنونی را نیز به خوبی در مد نظر خواهند داشت.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری – دکتر همایون مهمنش
۱۲ تیرماه ۱۳۹۱ برابر دوم ژوئیه ۲۰۱۲
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

 1. اقای رضا پهلوی اگر تو هم شعارت همه سر به سر تن به کشتن دهیم از این به که کشور به دشمن دهید. است پس تو هم بیانیه بده
  اگر هم با امریکا رو در واسی داری این بار بزارش کنار
  این باعث احترام بیشتر و بالا بردن طرفدارات میشه
  اما جبهه ملی در تاریخ ایران جاودانه است
  درود بر یار ان دکتر مصدق و جبهه ملی های وطن دوست
  دست همه شما از دور می فشارم
  خیلی وقت بود نمی گفتم مرگ بر امریکا
  مثل ینکه دوباره لازم شد