چرا علی خامنه ای حق انتخاب حکومت مورد نظر خود را برای مردم خاور نزدیک قائل میشود ولی برای مردم ایران قائل نمیشود؟

جمعه, 3ام مرداد, 1393
اندازه قلم متن

سایت ملیون ایران: علی خامنه ای ولی فقیه جمهوری اسلامی در جمع دانشجویان پیشنهاد رفراندم در باره اسرائیل را نموده است. او گفت: “ساز و کار برای عملی کردن این پیشنهاد توسط جمهوری اسلامی به مجامع بین‌المللی ارائه شده و گفت: «بر اساس این ساز و کار مورد پسند ملت‌ها، مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند و اهل و متعلق به آنجا هستند در یک رفراندوم حکومت مورد نظر خود را اعلام می‌کنند و از این طریق رژیم غاصب و جعلی از بین خواهد رفت”.

سوال اینست که چرا علی خامنه ای حق انتخاب حکومت را برای مردم خاورنزدیک قائل میشود ولی برای مردم ایران قائل نمیشود؟

به گزارش دویچه وله علی خامنه ای در جمع دانشجویان برای حل مشکل نوار غزه پیشنهاد داد که مردم این منطقه در یک رفراندوم حکومت مورد نظر خود را انتخاب کنند. به نظر او از این طریق رژیم اسرائیل از بین خواهد رفت.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه (۲۳ ژوئیه / اول مرداد) در دیدار با دانشجویان، راه‌حل پیشنهادی خود برای پایان جنگ در نوار غزه را ارائه داد. وی “نابودی اسرائیل” را تنها راه علاج واقعی این مسئله دانست و البته تاکید کرد که این به معنای از بین بردن یهودیان این منطقه نیست.

خامنه‌ای تصریح کرد که ساز و کار برای عملی کردن این پیشنهاد توسط جمهوری اسلامی به مجامع بین‌المللی ارائه شده و گفت: «بر اساس این ساز و کار مورد پسند ملت‌ها، مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند واهل و متعلق به آنجا هستند در یک رفراندوم حکومت مورد نظر خود را اعلام می‌کنند و از این طریق رژیم غاصب و جعلی از بین خواهد رفت».

وی در عین حال تصریح کرد که تا زمان برگزاری این رفراندوم، “برخورد قدرتمندانه و مقاومت قاطعانه ومسلحانه” راه علاج است.

رهبر جمهوری اسلامی برای امکان عملی کردن این راه حل اظهار داشت: «با توجه به همین واقعیات ما معتقدیم که کرانه باختری نیز باید مانند غزه مسلح شود».
خامنه‌ای نوع برخورد آمریکا و انگلیس با بحران غزه را راهی برای بهتر شناختن این دو کشور دانست و گفت: «ما باید آمریکا را از این ماجرا بهتر بشناسیم واین شناخت به عنوان تجربه‌ای مهم در برخورد و نگاه و رفتار ما با آمریکا اثر بگذارد وبرای ملت ما، دانشجویان، روشنفکران و برای همه ما به یک معیار تبدیل شود».
وی شعارهای ضد آمریکایی در ایران را “ناظر به حقیقت وجودی آمریکا” دانست و گفت: «نگاه ضد آمریکایی و ضد غربی در ایران یک نگاه عقلانی و متکی بر تجربه و محاسبه صحیح است».

خامنه‌ای یکی از مخالفان سرسخت مذاکره مستقیم ایران با آمریکاست و پس از اولین تماس تلفنی بین روحانی و اوباما بدون اشاره مستیم به این تماس، آن را رفتاری ناسنجیده عنوان کرد.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین نوع برخورد قدرت‌های غربی با مسئله غزه را گواهی بر بی‌توجهی آنان به مسائلی چون آزادی و حقوق بشر دانست و گفت: «رفتار سلطه‌گران با ظلمی که به مظلومان غزه می‌شود اثبات می‌کند آنها به بشر، حقوق بشر و به انسانیت، مطلقاً هیچ اعتقادی ندارند و هرچه درباره آزادی و حقوق بشر می‌گویند، تمسخر آزادی و حقوق بشر است».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. آقای ملیون دات ا آ جی ،این حکومت سی و شش ساله که بادروغ و خالی بندی سر مردم و ملی وذهبی ها و … رو گول زده…اینها همه از مواهب دین اسلام که با دروغ و شیادی ساخته شده