منشور “اخلاقی” دانشگاه علم و صنعت: از منع پارگی لباس تا ممنوعیت استفاده از عطر و ادکلن

چهارشنبه, 8ام مرداد, 1393
اندازه قلم متن

daneshjooyan dokhtar

سایت ملیون ایران: منشور “اخلاقی” دانشگاه علم وصنعت نماد نهایت بی اخلاقی و زورگوئی جمهوری اسلامی به زنان ایران است. اگر تا دیروز تنها صحبت از حجاب بود، امروز ممنوعیت استفاده از عطر و ادکلن را هم به آن اضافه شده است. بر اساس منشور مزبور بوی ادکلن مانع ورود بانوان به دانشگاه خواهد بود و ورود زنان بی بو یا بدبو به دانشگاه مانعی ندارد! مسئولین باید همچنان مواظب باشند که لباس بانوان پاره نباشد! اجبارها هر روز خنده آورتر میشوند.

این در حالیست که بخش های هوشیارتر نظام نیز به شکست در این زمینه اذعان دارند. عامل مهم این شکست مقاومت آرام، دائمی و روزافزون زنان ایران است. عامل دیگر سیاست های از دنیا بیگانه و وصله ناجور بودن این نظام در جهان امروز میباشد. چنین زورگوئی هائی دست و پا زدنهای بی حاصل برای حفظ نظام توسط آنهائی است که هنوز متوحه شکست مفتضحانه ایدئولوژی بنیادگرایانه آن نشده اند.

به گزارش دانشجو نیوز،منشور اخلاقی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت منتشر شد و بر اساس قوانین این آیین‌نامه، مواردی هم‌چون ممنوعیت هر نوع پارگی لباس تا ممنوعیت استفاده از عطر و ادکلن ذکر شده است.

بر اساس این منشور، پوشش مناسب خانم‌ها تنها می‌تواند یکی از موارد «مانتو، شلوار، مقنعه، چادر و جوراب» یا «مانتو، شلوار، مقنعه و جوراب» را شامل شود.

در این آیین‌نامه هر نوع پارگی یا بلندی لباس (به گونه‌ای که برروی زمین کشیده شود)، استفاده از روسری گره‌زده به جای مقنعه، مانتو کوتاه‌تر از حد زانو و آستین آن کوتاه‌تر از مچ دست، شلوار کوتاه‌تر از مچ پا، استفاده از هرگونه لباس با زینت آلات که نشان‌دهنده بی‌حرمتی و یا در برگیرنده عبارت و نمادهای نامناسب است، پوشیدن کفش‌های صدا‌ دار یا با پاشنه بیش از ۵ سانتیمتر، پوتین‌های ساق بلند، صندل، دمپایی و استفاده از انواع گل سرها و سار برای خانم‌ها ممنوع اعلام شده است.

پوشش آقایان نیز به سه مورد «پیراهن، کت و شلوار و جوراب»، «پیراهن، کاپشن، شلوار و جوراب» و «پیراهن یا بلوز مردانه و شلوار جوراب» محدود می‌شود.

موارد غیر مجاز پوشش برای آقایان، استفاده از شلوار ورزشی، پوشیدن پیراهن کوتاه‌تر از خط کمر، آستین کوتاه‌تر از آرنج، شلوار کوتاه‌تر از مچ پا، استفاده از کمربندهای تزئینی بر روی شلوار و استفاده از پاپییون است.

هم‌چنین استفاده از هر گونه عطر و ادکلن تند، کفش با پاشنه غیر متعارف و یا دمپایی، مدل نامتعارف و زننده در پیراهن یا آرایش موها، رنگ کردن موها، قد موها بلند‌تر از روی شانه و پیرایش محاسن به شیوه‌های غیرمتعارف و زننده ممنوع اعلام شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.