محدود نمودن دستوری تحصیل دختران، محروم نمودن جامعه از هوش و توانائی های آنان است

یکشنبه, 12ام مرداد, 1393
اندازه قلم متن

tafkik-jensiati

سایت ملیون ایران: بر اساس گزارشات رسیده شمار دختران برگزیده در آزمون سراسری ۹۳، از ۳۶ برگزیده، ۱۸ داوطلب را دختران و ۱۸ داوطلب را پسران تشکیل می دهند. دختران بار دیگر برابری خود را در هوش و توان یادگیری با پسران به نمایش گذاشتند. نتیجه روشن این برابری آنست که محدود کردن دستوری تحصیل دختران توسط جمهوری اسلامی عدم استفاده از بخش متنابهی از هوش و توان یادگیری جامعه و محروم نمودن کشور از بهره آن است. این در حالیست که دانشمندان، سطح هوش و توان یادگیری هر جامعه را از عوامل عمده بهبود و رفاه مردم آن جامعه میدانند. هر انسان عاقلی میتواند تشخیص دهد که تفکیک جنسیتی در محل کار نیز، برای نمونه آنچه که محمد قالیباف شهردار اصولگرای تهران تصمیم به اجرای آن گرفته است، بدون شک محدود نمودن ارتباط کاری زنان و مردان و  کاهش امکان تبادل اطلاعات میان کارمندان زن و مرد و در نتیجه کاهش توان کاری کل جامعه تاثیر دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر داوطلبان برتر آزمون سراسری سال ۹۳ روز گذشته معرفی شدند و از روز چهارشنبه فرصت انتخاب رشته برای آنها و سایر مجازین فراهم است در این فرصت، عده ای از رتبه اولی‌های کنکور در گزارش خبرگزاری مهر شرکت کرده و نظر خود را درباره شش سوال مهم مرتبط با کنکور و دانشگاه مطرح کردند.

بر اساس این  گزارش، پیش از اعلام نتایج آزمون سراسری، همیشه ۳۶ نفر نخست و برگزیده کنکور مشخص می شوند. در کنکور سراسری امسال هم ۳۰ داوطلب برگزیده در سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و ۶ داوطلب برگزیده در گروه های آزمایشی زبان و هنر مشخص شدند.

براساس آمارها، ۲ استان تهران و اصفهان با ۱۵ و ۷ داوطلب، دارای بالاترین آمار رتبه های برتر کنکور ۹۳ هستند.

همچنین از میان ۳۶ برگزیده کنکور، ۱۸ داوطلب را دختران و ۱۸ داوطلب را پسران تشکیل می دهند.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.