جمهوری اسلامی قتلگاه انسان: ویدیویی تکان دهنده از شورش زندانیان قزلحصار علیه حکم اعدام

چهارشنبه, 5ام شهریور, 1393
اندازه قلم متن

روز جاری مورخ ۴ شهریورماه، خبرگزاری هرانا ویدیویی نادر از شورش زندانیان معترض در ۲۶ مردادماه سال جاری بر علیه اجرای احکام اعدام در واحد دو زندان قزلحصار را منتشر نمود. اعتراضاتی که با کشته و زخمی شدن تعداد نامعلومی از زندانیان معترض پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مورخ ۲۶ مردادماه در پی اقدام به انتقال دستکم ۱۴ زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم، زندانیان ساکن واحد ۲ این زندان که اکثرا تحت حکم اعدام هستند دست به اعتراض و شورش زدند. این زندانیان با یگان حفاظت زندان درگیر و خواستار توقف اجرای احکام اعدام شدند.

یگان حفاظت زندان قزلحصار و نیروهای امدادی برای مقابله با شورش زندانیان از سلاح گرم و گاز اشک آور در حجمی بالا استفاده کردند، این موضوع منجر به کشته و زخمی شدن تعداد نامشخصی از زندانیان که حداقل ده تن گزارش شده‌اند شد.

هرانا در روز مذکور همچنین گزارش داد که خانواده‌های زندانیان نیز با تجمع در مقابل این زندان خواسته‌ای مشابه را مطرح کردند که با این اعتراض مسالمت آمیز نیز بوسیله نیروهای انتظامی و نیز استفاده از ماشین‌های آب پاش و در مواردی بازداشت معترضین برخورد شد.

در ذیل ویدیوی مذکور را می‌بیند:

مورخ ۲۶ مردادماه زندانیان واحد ۲ زندان قزلحصار در اعتراض به اقدام دستگاه قضایی برای اعدام دسته جمعی حداقل ۱۴ زندانی دست به شورش زدند و با یگان حفاظت زندان درگیر شدند، یگان حفاظت برای کنترل زندان و مقابله با این اعتراضات از سلاح گرم استفاده کرد و تعداد نامعلومی که حداقل ده تن گزارش شده‌اند را کشت.
این ویدیوی نادر روایتگر گوشه‌هایی هر چند کوتاه اما مهم از اعتراضات این زندانیان است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.