مشکلات جسمی یک زندانی سیاسی در زندان مرکزی ارومیه

چهارشنبه, 5ام شهریور, 1393
اندازه قلم متن

zendan markazi orumieh

مولود یزدان‌پناه زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه (دریا) که به ۱۵ سال زندان محکوم شده از مشکلات کتف و زانو رنج می‌برد و با بی‌توجهی مسئولین نسبت به روند درمانش روبروست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مولود یزدان‌پناه فرزند طه اهل روستای «توپ زاوای شامات» شهرستان می‌اندوآب که هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه محکومیت ۱۵ ساله خود را سپری می‌کند از مشکلات جدی در ناحیه کتف و زانو رنج می‌برد.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «مولود یزدان‌پناه در دارلک مهاباد توسط کمین ادارهٔ اطلاعات و نیروی انتظامی به اتهام عضویت در یکی از احزاب کردی دستگیر و مدت ۹۰ روز در بازداشتگاههای سپاه مهاباد و اطلاعات ارومیه مورد شکنجهٔ شدید قرار گرفته بود و در حین شکنجه کتف و زانوی ایشان آسیب جدی می‌بیند و بدون مداوا تحویل زندان مرکزی ارومیه می‌شود. وی که در خارج از زندان کسی را ندارد تا پیگیر درمانش در زندان باشد تاکنون از درمان مناسب محروم بوده است.»

گفتنی است، مولود یزدان‌پناه در تاریخ ۵ شهریور ماه سال ۱۳۷۸ به اتهام عضویت در یکی از احزاب کردی بازداشت و در ‌‌نهایت در دادگاه انقلاب به ۱۵ سال زندان محکوم شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.