محدودیت پوشش به دانشجویان هم رسید: “تی‌شرت ممنوع”

شنبه, 17ام تیر, 1391
اندازه قلم متن

ممنوعیت پوشیدن تی‌شرت و پیراهن های تنگ و آستین‌کوتاه (بالاتر از آرنج) و همچنین شلوارهای تنگ و چسبان برای پسران

دانشگاه تهران پوششی را برای دانشجویان این دانشگاه بر اساس “الگوهای ایرانی اسلامی” طراحی می‌کند. همچنین دانشگاه رازی، “مصادیق پوشش‌های” ممنوع برای دانشجویان این دانشگاه را اعلام کرد.

عبدالرضا سیف معاون فرهنگی دانشگاه تهران از طراحی پوششی برای دانشجویان دانشگاه تهران بر اساس “الگوهای ایرانی اسلامی” خبر داده است.

به گزارش روزنامه رسالت شماره شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱، معاون فرهنگی دانشگاه تهران ادامه داده است هدف این طرح “متحدالشکل شدن لباس دانشجویان نیست” بلکه الگویی برای پوشش ملی ایرانی اسلامی” است.

در همین زمینه شورای فرهنگی دانشگاه رازی نیز با انتشار بیانه‌ای نوع پوشش‌های مجاز برای دختران و پسران را برشمرده و اضافه کرده است این قانون به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۲ – ۹۱ از شهریورماه اجرا می‌شود و از ورود دانشجویانی که “ضوابط پوشش را رعایت نکنند”، جلوگیری می‌شود.

خبرگزاری مهر روز جمعه ۱۶ تیر گزارش داده است بر اساس اطلاعیه شورای فرهنگی دانشگاه رازی، “پوشیدن شلوار تنگ و مانتوهای تنگ و آستین کوتاه و بالاتر از زانو جهت خواهران محترم ممنوع و پوشش کامل موی سر الزامی است”.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: «پوشیدن تی‌شرت و پیراهن های تنگ و آستین‌کوتاه (بالاتر از آرنج) و همچنین شلوارهای تنگ و چسبان جهت برادران محترم ممنوع است.»

به بیمارستان‌های ایران برای مبارزه با کراوات مهلت داده شد

محدودیت برای نوع پوشش دانشجویان در حالی است که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر طرح موسوم به “مبارزه با بدحجابی” در ایران شدت گرفته است.

احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران روز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۱، به بیمارستان‌ها فرصتی چند روزه‌ داد تا “تکلیف کراوات و آرایش پرسنل” خود را مشخص کنند.

در روزهای اخیر اداره اماکن نیروی انتظامی، جمع‌آوری کراوات از مغازه‌های ایران را آغاز کرده بود.

محدودیت در انتخاب پوشش در سال‌های اخیر انتقاد برخی مسئولان جمهوری اسلامی را نیز برانگیخته است.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.