حکم اعدام پنج تن از جوانان فعال در زمینه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشیر صادر شد

دوشنبه, 19ام تیر, 1391
اندازه قلم متن

پنج تن از جوانان فعال در زمینه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشیر به اعدام محکوم شدند

محمدعلی عموری فعال فرهنگی و سردبیر نشریه دانشجویی “التراث” در دانشگاه صنعتی اصفهان، هاشم شعبانی دبیر دبیرستان‌های شهر خلفیه، هادی راشدی و برادران مختار و جابر آلبوشوکه، از جوانان فعال در زمینه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشیر به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده و حکم آن‌ها ابلاغ شده است.
پنج تن از جوانان فعال در زمینه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشیر به اعدام محکوم شدند. به گزارش خانواده های آنان و دیگر فعالان مدنی از اهواز دادگاه انقلاب این شهر مهندس محمد علی عموری فعال فرهنگی و سردبیر نشریه دانشجویی” التراث” در دانشگاه صنعتی اصفهان ،هاشم شعبانی دبیر دبیرستان های شهر خلفیه ، مهندس هادی راشدی وبرادران مختار و جابر آلبوشوکه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده وحکم آنها ابلاغ شده است.

عبدالرحمن عساکره دبیر شیمی و مدیر دبیرستان در شهر رامشیر نیز به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

چندی پیش نیز ۴ تن از فعالان مدنی عرب در اهواز به دار آویخته شدند. سه تن از اعدام شدگان ۱۸ جون ۲۰۱۲ بنامهای طه،عباس وعبدالرحمن برادر بودند. نفر چهارم اعدام شده علی شریفی نام داشت.

سازمان های حقوق بشری چون دیده‌بان حقوق بشر و عفو بین‌الملل، پارلمان اروپا، دولت آلمان، پارلمان بریتانیا و دفتر نخست وزیر این کشور و وزارت خارجه اجرای حکم اعدام این چهار فعال سیاسی عرب را محکوم کردند.
از” گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.