سپاه: غائله‌ بزرگی منطقه را تهدید می‌کند

شنبه, 12ام مهر, 1393
اندازه قلم متن

دیگربان: اداره سیاسی سپاه پاسداران با انتشار تحلیلی با هشدار نسبت به وقوع حادثه‌ای بزرگ در منطقه٬ علت سفر هفته گذشته علی شمخانی به لبنان و سوریه را تشریح کرد.

این نهاد سیاسی و مطالعاتی با حساس و شکننده توصیف کردن وضعیت منطقه نوشته سفر شمخانی در جهت راهبرد جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

آن‌طور که سپاه پاسداران اعلام کرده آمریکا با همکاری برخی کشور‌های منطقه تلاش‌ها برای تضعیف «محور مقاومت» را آغاز کرده و در این زمینه قصد دارد سوریه و لبنان را با یکدیگر درگیر کند.

اداره سیاسی سپاه پاسداران اضافه کرده آمریکا برای درگیر کردن برخی کشور‌های منطقه٬ «بازی خطرناکی» را طراحی کرده که نشان از وقوع «غائله‌ای خطیر و بزرگ» در منطقه است.

در بخش دیگری از این تحلیل از سفر علی شمخانی به لبنان و سوریه به عنوان تلاش جمهوری اسلامی برای ارسال پیامی روشن به آمریکا و کشور‌های منطقه نام برده شده است.

سپاه به صراحت اعلام کرده سفر شمخانی پیامی به کشور‌های غربی بود که جمهوری اسلامی نظاره‌گر «آتش‌افروزی‌ها» نخواهد بود و براساس منافع خود وارد عمل خواهد شد.

در این تحلیل همچنین آمده سفر شمخانی نشان داد ایران همچنان از هم‌پیمان‌های خود در منطقه حمایت کرده و به وظیفه خود در قبال آنها عمل خواهد کرد.

فرماندهان سپاه پاسداران در دو هفته گذشته بارها به آمریکا و برخی کشور‌های منطقه در خصوص عواقب حمله هوایی به سوریه هشدار داده‌اند.

آنها از برنامه جدید آمریکا برای منهدم کردن گروه «داعش» در سوریه به عنوان «فریبی» به منظور سرنگونی بشار اسد نام می‌برند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.