«عنان امر به‌معروف در اختیار گروه‌های‌ حزب‌الله است»

شنبه, 10ام آبان, 1393
اندازه قلم متن

motor-hezbolah

یک مقام انصار حزب‌الله می‌گوید عنان و اختیار گروه‌های “امر به معروف و نهی از منکر” در دست انصار حزب‌الله قرار دارد و مجلس علیرغم مخالفت‌ مردم و دولت، با سرعت در حال تکمیل فرایند تصویب قانون حمایت از آمران به معروف است.

احمد روزبهانی، دبیر “ستاد احیاء امر به معروف استان تهران” می‌گوید، “گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر” مدت‌هاست که در سطح کشور فعال هستند و دایره عملکرد آنان رو به افزایش است.

“ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر” به گفته او، وظیفه هدایت، حمایت، هماهنگی انجمن‌ها، مساجد، هیات‌ها، گروه‌ها، اصناف و اماکن و تشکل‌ها و سازماندهی نیروهای حزب الله در جهت احیاء امربه معروف و نهی از منکر و نظارت بر اجرای برنامه‌ها بر اساس اهداف و سیاست‌های ستاد را بر عهده دارد.

به گزارش “یالثارات” پایگاه خبری انصار حزب‌الله، احمد روزبهانی هم‌چنین گفته است، به موازات افزایش فعالیت گروه‌های امر به معروف، مجلس شورای اسلامی نیز “با وجود هیاهوی ضدانقلاب، حامیان فساد و مخالفت دولت، با قوت و سرعت در حال تکمیل فرایند تصویب قانون حمایت از آمران به معروف است”.

“بسط ید گروه‌های امر به معروف”

به گفته‌ی احمد روزبهانی با تصویب “قانون حمایت از آمران به معروف” در مجلس اختیارات گروه‌های امر به معروف افزایش یافته و “عرصه نوینی از بسط ید را در مقابل گروه‌های آمر به معروف خواهد گشود و حامیان فساد و دایناسورهای لیبرال را به کنج عزلت خواهد راند”.

احمد روزبهانی که پیش‌تر رئیس “پلیس امنیت اخلاقی” بود درباره اهداف “قانون حمایت از آمران به معروف” می‌گوید: «تلاش بر این است تا از این پس ادبیات رایج در میان متجریان به فسق که در قالب جملاتی نظیر “به تو چه مربوط است” و “تو چه کاره‌ای” از واژگان کاربردی نهی شوندگان از منکر حذف شود.»

براساس طرحی که نمایندگان مجلس ایران در حال تصویب آن هستند فعالیت‌ گروه‌های خودسر برای دخالت در زندگی مردم و ایجاد مزاحمت برای آن‌ها جنبه قانونی پیدا خواهد کرد و طبق این قانون هیچ شهروندی نمی‌تواند به مزاحمت‌های این گروه‌ها معترض باشد.

دولت حسن روحانی با تصویب “قانون حمایت از آمران به معروف” مخالف است. منتقدان می‌گویند قانونی کردن فعالیت چنین گروه‌هایی که خارج از کنترل دولت قرار دارند، ایجاد دولتی در دولت است. مجلس شورای اسلامی که زیر کنترل بنیادگرایان محافظه‌کار قرار دارد، چندین هفته است که در حال بررسی و تصویب جزئیات این قانون است.

بررسی “قانون حمایت از آمران به معروف” در مجلس در هفته‌های اخیر با تبلیغات گسترده و تحریک‌آمیز امام‌جمعه‌ها و نهادها و محافل افراطی وابسته به حکومت درباره پوشش زنان و دختران ایران همراه بود که به منجر به اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در اصفهان به روی شماری از دختران شد. پلیس تاکنون دست‌کم چهار قربانی اسیدپاشی را تایید کرده است.

تجمع گروه‌های امر به معروف در تهران

به گزارش سانه‌‌های ایران هم‌زمان با فعالیت مجلس برای تصویب قانون حمایت از آمران به معروف، روز پنجشنبه (۸ آبان/ ۳۰ اکتبر) تجمع بزرگی از گروه‌های امر به معروف در میدان امام حسین تهران برگزار شد.

احمد روزبهانی، دبیر “ستاد احیاء امربه معروف استان تهران” و احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران از جمله سخنرانان این تجمع بودند. هر دوی آن‌ها از مجلس شورای اسلامی به خاطر تصویب “قانون حمایت از آمران به معروف” تشکر کردند.

گروه‌های شرکت‌کننده در این تجمع پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن‌ها با شعارهایی چون “تذکر لسانی نظارت همگانی”، “امر به معروف جهادی است برای خشکاندن گناه”، “امام حسین: من قیام نکردم جز برای احیای امر به معروف و نهی از منکر” از فعالیت گروه‌های امر به معروف حمایت کردند.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.