حزب ملت ایران: پس از شانزده سال همچنان “داد خواهیم بیداد را”

پنجشنبه, 29ام آبان, 1393
اندازه قلم متن

darius va parvanehhezbe-mellat-iran

هم میهنان

شانزده سال پیش در یکم آذر ماه سال ۷۷ شب پرستان، ناجوانمردانه دو فریادرسای حقانیت و مظلومیت ملت ایران، داریوش و پروانه فروهر را دشنه آجین کردند و با به خون کشیدن دو عاشق میهن که زندگی شان همواره همراه با عشق به ایران و سربلندی و آزادی و استقلال میهن در هم آمیخته بود به خیال خود در پی خاموش کردن این چراغ برآمدند که ایزد برافروخته و در دل سلسله دُردکشان از آرش و بابک تا امروز شعله ور است.

با شبیخون یکم آذر ماه، آنان را از ملت گرفتند اما یادشان با نام ایران در سینه های مردمان خوب شهر، در فریاد آزادی همواره زنده و جاویدان است. در پی شهادت آن دو سردار نهضت ملی ایران، احساسات همه باشندگان این سرزمین مقدس جریحه دار شد و همگان خواستار محاکمه و مجازات طراحان، آمران، مجریان، مباشران و همه کسانی شدند که در این عمل ضد ملی و ضد انسانی شرکت داشته اند، با تأسف فراوان دادگاهی که در پشت درهای بسته تشکیل شد به وظایف خود عمل نکرد و نکته های بسیاری را در پرده ابهام باقی نهاد و پرونده را بسته اعلام کرد.

حزب ملت ایران

همچنان که بارها اعلام کرده است بر این باور است : این رخداد شوم آن چنان که باید دادرسی نشده و حکایت هم چنان باقی است و حاکمیتِ داد، خواست ملت است.

حزب ملت ایران و هم اندیشان، داریوش و پروانه فروهر، در طی این سال ها تلاش بسیار داشتند تا در سالگشت شهادت آن شهیدان راه آزادی، آئینی شایسته و درخور برپا دارند که با کارشکنی ها و مخالفت های دور از منطق کاربدستان حکومتی روبرو شده، چنین است که در قلمرو حکومت جمهوری اسلامی بزرگداشت ایراندوستان آرمانخواه بر آنان گران می آید و ما را از برگزاری چنان آئینی باز می دارند، از این رو امسال هم با وجود تمام کارشکنی ها یاد آن دو شهید را با حضور علاقمندان در بعدازظهر روز شنبه یکم آذر در خانه آنها گرامی می داریم.

درود به تمامی شهیدان راه استقلال و آزادی به ویژه داریوش و پروانه فروهر

برچیدن زندان سیاسی یک خواست ملی است

برقرار باد سامان مردم سالاری  

حزب ملت ایران

تهران یکم آذر ماه سال ۱۳۹۳ خورشیدی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.