نامه سرگشاده صادق زیباکلام به احمد جنتی پیرامون فساد

شنبه, 1ام آذر, 1393
اندازه قلم متن

ziba-kalam

وبلاگ: زیباکلام، صادق – نامه سرگشاده صادق زیباکلام به آیت الله جنتی پیرامون فساد
بسمه تعالی

حضرت آیت الله احمد جنتی
دبیر مکرم شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران

با سلام و تحیات،حضرتعالی در خطبه های نماز جمعه امروز(۳۰ آبان) گلایه و اظهار تاسف از گسترش مفاسد وناهنجاری های موجود درکشور نمودید.

با اشاره به برخی از آنها از جمله رشوه خواری،نزول خواری،بالارفتن سن ازدواج، افزایش طلاق، مفاسد اقتصادی، زیر میزی پول گرفتن برخی از اطباء و…..نارضایتی تان را اعلام داشته و خواهان تغییر شدید. پرسشم از حضرتعالی آنست که براستی مسئولیت آنچه شما به عنوان وجود فساد درکشور می فرمائید برعهده کدام نهاد است؟ کجا قصور صورت گرفته و کدام دستگاه در انجام وظایفش مرتکب کوتاهی شده که این مشکلات و مفاسد که می فرمائید امروزه گریبانگیر جامعه مان شده؟ مشکلم از این جا شروع می شود که هر دو قوه اصلی مقننه و مجریه که مسئولیت سیاست های خرد و کلان کشور را بر عهده دارند( و علی القاعده بیشترین تقصیر و مسئولیت در خصوص مفاسدی که اشاره فرمودید برعهده این دو نهاد می باشد)، هم نظارت برسیاست های شان وهم انتخاب مجریان و کارگزاران شان مستقیم و غیر مستقیم بر عهده جنابعالی و همکارانتان در شورای محترم نگهبان بوده است. آیا جملگی نمایندگانی که به مجلس شورای اسلامی راه می یابند نمی بایستی در ابتدا مورد تصدیق شورای نگهبان قرار بگیرند؟ آیا در مرتبه بعدی کلیه مصوبات مجلس که در حقیقت سیاستهای اجرایی کلان کشور را تشکیل می دهند نمی بایستی به تایید شورای نگهبان برسند؟ آیا شورای نگهبان فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری را که از نظر آن شورا صلاحیت احراز آن مقام را دارند تعیین نمی کند؟ آیا رئیس جمهور منتخب برای انتخاب وزرا و تایید برنامه هایش به همان مجلس مورد تایید شورای نگهبان نبایستی مراجعه نماید؟ آیا دولت آقای روحانی بالاخره توانست وزیر علومی را که مورد تایید مجلس نبود وارد کابینه اش نماید؟

این هم حکایتی است که با اینکه جنابعالی و شورای محترم نگهبان از قدرت و امکانات فراوانی برخوردار بوده اید، و سیاست های خرد وکلان مملکت بهمراه مجریان و کارگزاران آن مستقیم و غیر مستقیم زیر نظر و مطابق با خطوط فکری و باورهای منتسب به تفکرات و اعتقادات شما و همفکرانتان تنظیم شده و می شود اما و علیرغم همه اینها حضرتعالی به گونه ایی از نابسامانی ها و گسترش فساد صحبت می فرمائید کانه هیچ سمت و مقام جدی در این مملکت نداشته اید و آنچه که امروز هستیم بالمره ارتباطی با شما پیدا نمی کند و دیگرانی که نه معلوم است چه کسانی هستند و نه معلوم است درکجای مملکت و نظام قرار گرفته اند می بایستی پاسخگوی فساد و ناهنجاری های دیگر باشند.

ایام بکام باد
صادق زیباکلام
اول آذرماه یکهزاروسیصد ونود وسه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.