فشارها، اذیت آزارها و شرایط غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی ـ عقیدتی در زندان مرکزی یزد

سه شنبه, 18ام آذر, 1393
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانیان سیاسی ـ عقیدتی در زندان یزد در شرایطی غیر انسانی و تحت فشارهای جسمی و روحی نگهداری می شوند.
در حال حاضر بیش از ۱۳زندانی سیاسی ـ عقیدتی درزندان یزد زندانی می باشند. این زندانیان در بند قرنطینه زندان نگهداری می شوند که فاقد هر گونه امکانات اولیه انسانی است. این زندانیان در یک فضای بسیارمحدود بدون امکان استفاده از هواخوری تحمل حبس می کنند و از هر گونه امکانات درمانی و بهداشتی محروم هستند و در اثر همین شرایط غیر انسانی و فشارهای روحی اکثر آنها به بیماریهای جسمی دچار شده اند.
اسامی تعدادی از زندانیان سیاسی ـ عقیدتی که در بدترین شرایط در زندان یزد نگهداری می شوند عبارتند از :
۱ـ کورش پاشایی ۳۵ ساله از سال ۹۱ از زندان ارومیه به زندان یزد تبعید شده است
۲ـ ایرج لهراسبی از هموطنان بهایی
۳ـ سهندعلی محمدی از زندانیان عقیدتی اهل حق
۴ـ-بخشعلی محمدی از زندانیان عقیدتی اهل حق
۵ـ عبادالله محمدی از زندانیان عقیدتی اهل حق
۶ـ طناز محمدی از هموطنان بهایی که در شرایطی غیر انسانی در زندان یزد در بند زنان بسر می برد.وی به خاطر اعتقاداتش به ۲ سال حبس محکوم شده است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران نگهداری زندانیان سیاسی ـ عقیدتی در بدترین شرایط بدون امکان استفاده از امکانات اولیه انسانی در زندان یزد را به عنوان جنایت علیه بشریت را به شدت محکوم می کند و از کمیسرعالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارسال پرونده رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور پایان دادن به شرایط غیر انسانی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۷ آذر۱۳۹۳ برابر ۸ دسامبر۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.