پیام مهندس عباس امیرانتظام به مناسبت فرارسیدن روزجهانی حقوق بشر و برگزاری مراسم “نهال آزادی” دسامبر ۲۰۱۴ (آذر ۱۳۹۳)

شنبه, ۲۲ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

amirentezam2

یاران و هموطنان عزیز
با سلامی به بلندای کهکشان و گرمی آفتاب، دست یکایک شما را از فرسنگها راه دور صمیمانه می‌فشارم و از همگی به خاطر تقبل زحمات زیاد که منجر به حضور دلگرم کننده‌تان در این مراسم ارزشمند و به یادماندنی گردیده، صادقانه سپاسگزاری می‌نمایم.

شما عزیزان پایه گذار سنتی با شکوه و ماندگار در تاریخ گشته اید که بدون شک در حفظ و تقویت حافظه تاریخی نسل‌های آینده بس تاثیرگزار و آموزنده خواهد بود: نامگذاری هر درختی، در آن پارک زیبا در شهر کلن، به رسم یادبود و با هدف یادآوری تلاش و زحماتی که زنان و مردان بزرگی در برهه‌هایی خاص از تاریخ در راه اعتلای جوامع بشری متحمل گردیده اند تا تاثیری مثبت و ارزنده در شکل گیری آینده جامعه شان از خود به جای بگذارند.

این بار قرعه طلایی و غرورآفرین به نام این خدمتگزار کوچک وطن اصابت کرده است. آن هم تقریباً همزمان با فرارسیدن سی و ششمین سالروز دستگیری غیرقانونی من در آذرماه ۱۳۵۸ که تبعات آن تا به امروز همچنان ادامه یافته است.

شما عزیزان چه یادبودی را می‌توانید برای من در نظر بگیرید که ارزنده تر و نفیس تر از گذاردن نام کوچک من در جوار بزرگ نامدارانی چون دکتر محمد مصدق و سایر زنان و مردان بزرگ تاریخ جهان باشد؟

برای اقدامی چنین غرورآفرین از یکایک شما سپاسگزاری می‌نمایم و می‌دانم به رغم گرفتاری‌ها و مشغله سنگین روزانه‌تان چقدر تلاش کرده‌اید تا زمان مناسبی را وقف تدارک این رسم به یادماندنی نمایید. باید اذعان کنم شادی و غروری را که من در لحظه نگارش خطوط این پیام در دل احساس می‌کنم قابل توصیف نیست. شما بانیان این سرخوشی هستید و آرزو ‌میکنم می‌توانستم لحظه‌ای چشمانم را ببندم و وقتی آنها را می‌گشایم خود را در میان شما بیابم. شمایی که قلبتان جز برای سربلندی ایران و ایرانی نمی‌تپد، شمایی که می‌توانید هر یک در این مقطع حساس از تحولات داخلی و جهانی در تاریخ‌سازی کشورمان سهم بسزایی داشته باشید.

امیدوارم به یاری پروردگار عمری بر من باقی باشد تا در روزی نه چندان دور در زیر سقف آبی آسمان کشورمان یکایک شما را در آغوش گرفته و به طور حضوری از تلاشهایتان سپاسگزاری نمایم. روزی که همگی شاهد اعتلای فرهنگی، علمی، و انسانی جامعه‌مان باشیم، روزی که شاهد وقوع صلح و آرامشی پایدار، نه تنها در کشور و منطقه، بلکه در تمامی نقاط بحران زده جهان باشیم، شاهد روزی باشیم که بی عدالتی جهانی کم رنگ تر و تلاشها جهت رسیدن به تعالی انسانی پررنگ‌تر گردد و خیلی روزهای دیگر با افقی روشن‌تر…

با سپاسی دیگر بار، سلامت، آرامش و توفیق همگی شما هموطنان عزیزم را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم. به این امید که فرداهایتان پیروزتر و راهتان پر رهروتر از دیروزتان باشد.

با ارادت و احترام
عباس امیرانتظام
۱۹ آذر ۱۳۹۳ / ۹ دسامبر ۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.