بازگرداندن دو زندانی سنی مذهب از بیمارستان بدون تکمیل روند درمانی

چهارشنبه, 26ام آذر, 1393
اندازه قلم متن

ghasem vabaste jamshid dehghani

سید قاسم آبسته و جمشید دهقانی، دو زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج در پی وخامت وضعیت جسمی در حالیکه بصورت اورژانس به بیمارستان اعزام شده بودند بدون پایان فرآیند لازم درمانی به زندان بازگردانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران دو زندانی اهل سنت به نامهای سید قاسم آبسته و جمشید دهقانی که از بیماریهای داخلی در رنج بودند در پی وخامت وضعیت جسمی امروز برابر با ۲۵ آذرماه به بیمارستان امام خمینی تهران اعزام شدند با این حال این دو زندانی بدون ارائه دلیل مشخصی به تصمیم ماموران همراه از رسیدگی پزشکی در بیمارستان محروم شده و بدون دریافت خدمات درمانی، مجددا به زندان بازگردانده شدند.

لازم به یادآوری است سید قاسم آبسته که بیشترین مشکل پزشکی را در ناحیه کلیه دارد بیش از ۵ سال است که بصورت بلاتکلیف در زندان به سر می‌برد، جمشید دهقانی، دیگر زندانی سنی مذهب این زندان که به اعدام محکوم شده است علاوه بر بیماریهای داخلی از مشکلات بینایی نیز در رنج است. زندانیان اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج بار‌ها ادعاهای مطرحه در مورد ارتباط یا هواداری از گروههای سلفی را رد کرده و جرم خود را بیان عقاید و تبلیغ باورهای مذهبی خود دانسته‌اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.