وخامت حال زندانیان و تداوم اعتصاب غذا در زندان مرکزی ارومیه

دوشنبه, ۱ام دی, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

etessab ghaza zendan orumieh

علیرغم وخامت حال حداقل ۱۳ تن از زندانیان اعتصابی در زندانی مرکزی ارومیه، این زندانیان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از ۲۶ تن زندانی اعتصاب کننده که در آستانه سی و سومین روز اعتصاب غذای خود هستند وضعیت دست کم ۱۳ تن از آنان نامناسب گزارش می‌شود، بنابر گزارشات دریافتی، شب گذشته حال عمومی دو تن از زندانیان به نامهای «علی احمد سلیمان و خزر رسولی‌راد» با استفراغهایی که لکه‌های خون در آن مشاهده می‌شد رو به وخامت گذاشت، نامبردگان علیرغم اعزام به بهداری حاضر نشدند به آنان سرم تزریق شود و مجددا به بند عمومی بازگشتند.

گفتنی است سرانجام پس از مدت‌ها بی‌توجهی، پنج شنبه مورخ ۲۷ آذرماه مدیر داخلی زندان با زندانیان اعتصابی ملاقات کرده بود و به آنان وعده داده بود پس از شکسته شدن اعتصاب غذا به خواسته‌های زندانیان رسیدگی خواهد کرد، با این حال زندانیان این موضوع را نپذیرفتند و اعتصاب غذا همچنان در این زندان ادامه دارد. عمده خواسته زندانیان اعتصابی اجرای اصل تفکیک جرایم در زندان است.

اسامی ۲۶ زندانی اعتصاب کننده عبارت است از: علی افشاری، ولی افشاری، حبیب افشاری، کیهان درویشی، شیرکو حسن‌پور، محمد عبداللهی، خزر رسولی‌راد، سامان نسیم، امیر ملادوست، سیروان نژاوی، جعفر میرزایی، ابراهیم رضاپور، محمد عبدالبخت، عبدالله اصغری، عبدالرحمان سلیمان، سیدسامی حسینی، عبدالله حمودی، احمد تموئی، عثمان مصطفی‌پور، بهروز آلخانی، مصطفی الرحمان، یوسف کاکه‌ممی، سیدجمال محمدی، علیرضا رسولی، شورش افشاری و مصطفی داوودی همچنین مسعود شمس نژاد دیگر زندانی سیاسی این زندان نیز در اعتراض به وضعیت خود در اعتصاب غذا به سر می برد.

لازم به اشاره است در روزهای اخیر نیز ۲۱ سازمان مدافع حقوق بشر با صدور اطلاعیه‌ای نگرانی خود را از وضعیت زندانیان اعتصابی اعلام کرده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.