درگیری شدید مردم با “گشت ارشاد” در شرق تهران پس از دستگیری یک دختر جوان

جمعه, ۳۰ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

مردم خشمگین پس از آزاد کردن این دختر جوان، یک دستگاه از خودروهای انتظامی را واژگون کرده و شیشه‌های یک مرسدس بنز ماموران را نیز خرد کرده و بدنه آن را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند.

منابع خبری از درگیری شدید مردم با گشت ارشاد در شرق تهران پایتخت ایران خبر می دهند. این درگیری در پی دستگیری یک دختر جوان توسط نیروهای این گشت صورت گرفته است.

گشت ارشاد وابسته به نیروی انتظامی ایران است و به گفته مسئولان، ماموریت مبارزه با “مفاسد اجتماعی” را دارد. در چند سال اخیر یکی از وظایف این نیروی پلیس، دستگیری زنان و دخترانی است که پوشش مورد نظر حکومت ایران را ندارند.

سایت “جرس” در این باره گزارش داده است که بعد از ظهر چهارشنبه ۱۸-۷-۲۰۱۲ در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا، پس از آنکه ماموران گشت ارشاد یک دختر نوجوان را “با برخورد ناشایست” در مقابل ایستگاه مترو بازداشت کرده و به زور داخل یکی از ون ها (خودروهای انتظامی) ‌کشاندند، مردم حاضر در محل به خشم آمده و دسته جمعی به سمت خودروهای انتظامی موجود در محل هجوم بردند.

بر پایه این گزارش، مردم خشمگین پس از آزاد کردن این دختر جوان، یک دستگاه از خودروهای انتظامی را واژگون کرده و شیشه‌های یک مرسدس بنز ماموران را نیز خرد کرده و بدنه آن را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند.

گزارش “جرس” حاکی از آن است که ماموران با مشاهده خشم مردم، به سرعت محل حادثه را ترک کرده اند. اما دقایقی بعد علاوه بر گشت ارشاد، گارد ضد شورش نیز در مقابل ایستگاه متروی منطقه مستقر شده است.

طبق آخرین گزارش ها، تا زمان مخابره خبر در روز پنجشنبه ۱۹-۷-۲۰۱۲ این آرایش پلیسی ادامه یافته است.
از: العربیه


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.