استقبال غالب جناحهای حکومت اسلامی ایران از ترورهای پاریس

پنجشنبه, 25ام دی, 1393
اندازه قلم متن

نشریه گروه انصار حزب‌الله در ایران، کشتار کارکنان مجله فرانسوی شارلی ابدو را اجرای “کیفر مشروع ساب النبی” خوانده و آن را به مسلمانان تبریک گفته است.

به گزارش بی بی سی، این هفته‌نامه تیتر زده: “امسال ایام ربیع نور علی نور شد/دشمن هتاک نبی روانه گور شد” و با روتیتر “حمد و سپاس بی کران خدای سرمدی و هزاران تبریک و تهنیت به امت محمدی” از کشتار کارکنان مجله شارلی ابدو استقبال کرده است.

ارگان انصار حزب‌الله می‌گوید که “اجرای کیفر مشروع ساب النبی ربطی به عمل تروریستی و داعش ندارد”.

این نشریه همچنین “موضع انفعالی” حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و “اطلاع رسانی غلط انداز صدا و سیما” را به شدت محکوم کرده است.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقام‌های ایرانی به صراحت یا به طور تلویحی حمله به دفتر شارلی ابدو را محکوم کرده‌اند. هرچند برخی از آنان قدرت‌های غربی را هم متهم کرده‌اند که در این زمینه مقصر هستند.

از جمله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران، امروز حملات اخیر در فرانسه را محکوم کرد. آقای لاریجانی در عین حال گفته است: “متاسفانه غربی­‌ها طوری برخورد می‌کنند که گویی در دنیا دو نوع تروریسم بد و خوب وجود دارد. در حالی که تروریسم در هر حالتی بد و جنایتکارانه است و باید صادقانه با آن برخورد کرد.”

با وجود این موضع مقام‌های رسمی، هفته‌نامه یالثارات نوشته است که قتل کسانی که به پیامبر اسلام توهین کرده‌اند “پدیده‌ای مبارک” است اما “باید حساب آن را از فاعلان آن جدا ساخت.”

یالثارات گفته است: “عملیات کیفر ساب النبی از ماه ها قبل طراحی و با فریاد ‘ما انتقام پیامبرمان را گرفتیم’ اجرایی شد.”

سب النبی به معنی دشنام دادن به پیامبر است و به دشنام دهنده ساب النبی می گویند.

ارگان انصار حزب‌الله می‌پرسد: “عادلانه است حکم فلان محکمه پیزوری غرب لازم الاجرا باشد اما حکم جعفر صادق بر زمین بماند؟”

درخواست برخورد با روزنامه ‘مردم امروز’

mardom_emrooz_304x171__nocredit

همزمان حمید رسایی، نماینده تندروی منتقد دولت در مجلس ایران در حال جمع آوری امضاء برای نامه ای است که در آن از جمله در خواست “برخورد شدید” با روزنامه مردم امروز مطرح شده است.

گزارش شده که حدود ۷۰ نماینده مجلس این نامه را امضا کرده اند.

روزنامه کیهان هم در سرمقاله خود به شدت از محتوای صفحه اول شماره دیروز مردم امروز انتقاد کرده است.

روزنامه مردم امروز در شماره دیروز خود عکسی از جورج کلونی، هنرپیشه معروف هالیوود منتشر کرده و در تیتر بالای عکس نوشته است: “کلونی: من هم شارلی هستم”.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان

به گزارش رادیو فردا، انجمن روزنامه نگاران مسلمان، از گروه‌های وابسته به اصولگرایان نیز روز چهارشنبه در بیانیه‌ای با اشاره به حمله به نشریه شارلی ابدو نوشت: «جریاناتی که بی‌محابا اعتقاد یک امت را به سخره می‌گیرند در حقیقت مبنای تروریست را پایه‌گذاری می‌کنند».

به گزارش خبرگزاری فارس، این بیانیه مدعی شده است: «وقتی راه قانونی برای حمایت از حقوق میلیون‌ها مسلمان در غرب و جلوگیری از توهین روزمره به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان مسدود باشد،‌‌ همان دست‌های پشت صحنه‌ای که چنین انسداد حقوقی را ایجاد کرده‌اند، وارد عمل شده و با تدارک عملیاتی تروریستی، روی دیگر سکه اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی را به نمایش می‌گذارند».

آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید قم نیز روز چهارشنبه درباره حمله به نشریه شارلی ابدو گفت: «امروزه‌‌ همان کسانی که در گروه‌های افراطی فعالیت داشتند در کشورهای خود دست به کشتار می‌زنند تا این حوادث را به نام اسلام تمام کنند».

مقامات جمهوری اسلامی پیش از این بار‌ها گروه «حکومت اسلامی» (داعش سابق) و همچنین گروه‌هایی نظیر القاعده را ساخته کشورهای غربی خوانده‌اند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز چهارشنبه در واکنش به چاپ کاریکاتوری جدید از پیامبر اسلام در نشریه شارلی ابدو گفت که «احترام به مقدسات داشتن روابط احترام‌آمیز را راحت‌تر می‌کند».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی اضافه کرد: «اگر دست به بی‌احترامی به ارزش‌ها و مقدسات یکدیگر بزنیم قادر نخواهیم بود وارد یک گفت‌وگوی جدی شویم».

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران، نیز روز چهارشنبه انتشار کاریکاتور جدیدی از پیامبر اسلام در هفته‌نامه فرانسوی «شارلی ابدو» را «موهن» نامیده و این اقدام را محکوم کرد.

از: پیک ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.