حمایت سیاسی جمهوری اسلامی از اقدام تروریست های پاریس

پنجشنبه, 25ام دی, 1393
اندازه قلم متن

keyhan-150115

سایت ملیون ایران: همانطور که انتظار میرفت جمهوری اسلامی پس از شوک اولیه که به موضع گیری احمد خاتمی در نماز جمعه و حسن روحانی رئیس جمهوری در محکوم نمودن جنایات پاریس انجامید، کم کم جو را برای رجعت به اصل خویش مناسب دید و حمایت مستقیم و غیر مستقیم خود را از جنایات نامبرده آغاز نمود. پس از خامنه ای و علی لاریجانی که به صورت تلویحی پشتیبانی توجیه آمیز خود را از این اقدام تروریستی ابراز نمودند، اکنون با تیتر شدن موضوع در کیهان شریعتمداری به عنوان سخنگوی بیت رهبری، مکنونات قلبی خود را بروز داده و بصورت آشکار کاریکاتوریست های به قتل رسیده پاریس را «مهدورالدم» و قتل ایشان را از دیدگاه اسلام واجب دانسته است.

علت این گستاخی را باید در رفتار محتاطانه سیاستمداران و برخی از روزنامه نگاران غربی دانست که به موازات محکوم کردن این اقدام تروریستی دائما تاکید میکنند که در عین احترام به آزادی اندیشه و بیان، نباید احساسات مذهبی مسلمانان را جریحه دار نمود. آنها فراموش میکنند که دفاع از آزادی بیان و مقابله با ترور افکار توسط تروریستها، یک امر سیاسی است و ربطی به مذهب ندارد. چرا که از بدو پیدایش خمینی و جمهوری اسلامی تا کنون، مردم آزاده جهان با یک جریان سیاسی – ایدئولوژیک و حکومتی روبرو شده اند که می خواهد نه تنها در ایران و خاور میانه بلکه در سراسر جهان، قوانین شریعت اسلامی خود را حاکم سازد و در این راه از موضوع جریحه دار شدن احساسات مسلمان سراسر جهان استفاده ابزاری نماید. این جریان سیاسی – ایدئولوژیک پس از  فتوا دادن به قتل سلمان رشدی، گاه مساله حجاب را در اروپا علم میکند و گاه مساله توهین به پیامبر اسلام را. لازم به بیان نیست که اکثریت بزرگ مسلمانان تروریست نبوده و با اقدامات تروریستی ارتباطی ندارند. اما تاریخ میگوید که از بدو استقرار جمهوری اسلامی تا کنون، اغلب اقدامات تروریستی که صورت گرفته توسط کسانی بوده که خود را مسلمان میدانسته و جنایات خود را با آیات قرآن و فرائض دینی توجیه کرده اند.

فاشیزمی که از دین بهره میگیرد، هرگونه عقب نشینی، کج دار و مریز و نرمش را حمل بر ضعف میداند و در صدد تکرار جنایات خویش بر می آید. با درنظر گرفتن همه ترورها و جنایاتی که از طرف جمهوری اسلامی چه در داخل ایران و چه در خاورمیانه صورت گرفته، مانند قتل های زنجیره ای، گروگانگیری، کشتن مخالفان در داخل و خارج از کشور، اکنون بایستی بر همگان روشن شده باشد که هرگونه مدارا با این نظام فاشیستی به عنوان تشویق آنها به ادامه جنایات آنها منجر خواهد شد. سیاست درست حکم میکند که با برخورد صریح و روشن در دفاع از آزادی اندیشه و بیان میتوان و باید جلوی گسترش تروریسم دینی را گرفت.

در اینجا سخنی با مسلمانان سراسر جهان لازم است. ایشان باید بدانند، آن نیروئی که باعث تحقیر و توهین و استهزاء دین و مذهب شده، غربی ها نبوده اند، بلکه جمهوری اسلامی و دنباله روان آن (القاعده، طالبان، داعش، بوکوحرام، و …) در منطقه و جهان میباشند. جنایتکارانی که در کنار کشتار گسترده خود مسلمانان و ایجاد رعب و حشت در میان ایشان، عامل اصلی جو تنفر علیه مسلمانان و دین اسلام شده اند. چرا که قبل از بر سر کار آمدن خمینی، هیچگاه اسلام هدف بحث سیاسی و انتقادی نبوده تاکسی از طریق کاریکاتور، انتقاد و امثالهم، به مقابله سیاسی با آن بپردازد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. «حمایت سیاسی جمهوری اسلامی از اقدام تروریست های پاریس»… بر اساس ضرب المثل: دیوانه (تروریست) چو دیوانه ببیند خوشش آید!
    نتیجه گیری مطلب (پاراگراف آخر) نیز کاملاً درست و منطقی هست: هیچ دم و دستگاهی اینچنین باعث تحقیر و توهین واستهزا دین نبوده که نظام مافیایی جمهوری اسلامی، و البته با استفاده از ثروت بیکران کشورمان و ریختن آن به جیب تروریستهای داخلی و بین المللی، تحت نامهای مضحک و پلید «صدور انقلاب» و غیره.