گزارش رسیده از زامیاد خودرو

یکشنبه, 28ام دی, 1393
اندازه قلم متن

zamyad-khodro

گزارش رسیده از زامیاد خودرو:

در پی اعتصاب کارگران پارس خودرو و به نتیجه رسیدن آن … و ادامه اعتصاب کارگران ایران خودرو و مالیبل مبنی بر کم بودن حقوق و دستمزد … کارگران زامیاد نیز اقداماتی انجام داده اند . که منجر به عکس العمل شدید مدیریت این شرکت شد .

در پی شایعاتی مبنی بر اعتصاب به صورت نخوردن غذا در زامیاد در ابتدا در محل غذا خوری دوربین نصب شده است .سپس مبلغی به عنوان پاداش و عنایت مدیر عامل به حساب کارگران شارژ گردید . سپس با گروهی از معترضین توسط نماینده کارگران صحبت هایی شد تا انها را ارام کنند . که در نتیجه منجر به نوشتن نامه هایی به مدیر عامل از طرف کارگران گردید.

در نهایت مدیر عامل نیز طی اعلامیه ای از کارگران خواست که در جلسه هم اندیشی در محل نمازخانه شرکت کنند. در جلسه مذکور برخی کارگران با اعتراض به وضیعت حقوق خود خواستار افزایش پایه حقوق شدند اما مدیر عامل با گلایه از کارگران آنها را به کج فهمی و طمع ورزی و غرض ورزی متهم کرد و آنها را به قناعت دعوت کرد و اخطار کرد که کارگران در صورت اخراج کار جدیدی گیرشان نخواهد آمد و باید این وضعیت را تحمل کنند. ایشان وضعیت اقتصادی شرکت را برای افزایش حقوق مناسب ندانست و تاکید کرد برخی از اقداماتی که برای تامین معیشت کارکنان انجام داده است غیر قانونی بوده و بعدا زیر سوال خواهد رفت.

در حالی که این شرکت در سال جاری سودده ترین شرکت خودرو سازی بوده است.اما میزان حقوق و مزایای کارگرانش در رتبه بسیار پایینی قرار دارد. در حالی که این جلسه نتیجه ملموسی در پی نداشت به نظر میرسد بسیاری از کارگران تصمیم به عدم حضور برای صرف وعده های غذا گرفته اند .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک

http://felezkar.com/1393/10/27/913/#more-913

۱۳۹۳/۱۰/۲۷


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.