تجمع خانواده بازداشت شدگان مهابادی در مقابل اطلاعات سپاه

سه شنبه, 30ام دی, 1393
اندازه قلم متن

tajammoeh khanevadeh haye mahabadi

خانواده‌های بازداشت شدگان مهاباد برای پیگیری وضعیت بستگان خود مقابل اداره اطلاعات این شهر تجمع کردند و خواستار پاسخگویی و اطلاع از سرنوشت بازداشت شدگان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۲۶ دی ماه ۱۲ تن از جوانان مهابادی که از شهر خارج شده بودند توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

اسامی این افراد عبارت است از: محسن دریانوش، شهاب زرین، مجید خاکدان، کامیل نجاتی، رضا مکری، رضا سلطانی آذر، نادر رسولی، منصور حسین‌زاده، منصور نادری، صدیق کاکه ممی، جلیل بدوی و احمد دهناد.

طی روز دوشنبه ۲۹ دی ماه بستگان این بازداشت شدگان در مقابل اداره اطلاعات مهاباد دست به تجمع زده و خواهان روشن شدن وضعیت ایشان شدند.

پیش‌تر یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفته بود: «این برادران که روز جمعه برای تفریح از شهر خارج شده بودند بعد از اینکه برای برپایی نماز جمعه به یکی از روستاهای نزدیک استراحتگاه‌شان رفته بودند، بعد از برپایی نماز به محل استراحت خود برگشتند و در حالیکه مشغول خوردن نهار بودند، ده‌ها تن از ماموران اطلاعات سپاه به همراه عشایر مسلح کرد بر سر آن‌ها می‌ریزند و دستگیرشان می‌کنند.»

تاکنون از علت بازداشت این ۱۲ شهروند اهلسنت اطلاع دقیقی بدست نیامده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.