احمد جنتی: چهار آدم عوضی می‌گویند رفع حصر

یکشنبه, 5ام بهمن, 1393
اندازه قلم متن

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، سخن گفتن از رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸،‌ را کار «چهار آدم عوضی» توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، آقای جنتی، پیش از ظهر شنبه چهارم بهمن، با بیان اینکه «۲۲ بهمن روز تودهنی به کسانی است که از رفع حصر سخن می‌گویند»، گفته است: «آنهایی که می‌گویند حصر باید شکسته شود به دنبال آن هستند تا فتنه‌گران دوباره بیرون آمده و فتنه‌انگیزی کنند.»

دبیر شورای نگهبان تاکید کرده که «مردم باید در ۲۲ بهمن با حضور گسترده خود این نقشه فتنه‌گران را فاش و آن را محکوم کنند» و افزوده است: «اگر چهار آدم عوضی شروع به حرف زدن در این زمینه کنند آیا این حرف ۷۵ میلیون نفر ایرانی است؟»

احمد جنتی، ۲۹ بهمن ۱۳۸۹ و در نماز جمعه تهران، از قوه قضائیه خواسته بود که «سران فتنه» را در خانه‌های خود «زندانی» کند و «تلفن و اینترنت آنها قطع شود».

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در همان روزها در خانه‌های خود حبس و ارتباط آنها با دنیای بیرون به شدت کاهش یافت.

مسئولان جمهوری اسلامی اغلب از این افراد به عنوان «سران فتنه» نام می‌برند.

دبیر شورای نگهبان در آذر ماه ۱۳۹۲ نیز گفته بود که «نظام به سران فتنه خیلی منت گذاشته که در خانه خود محبوس هستند» و افزود: «اگر رأفت اسلامی نبود، آنان باید اعدام می‌شدند».

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، از افرادی است که بیشترین اظهارنظرها را درباره لزوم پایان دادن به حصر خانگی رهبران جنبش سبز داشته است.

آقای مطهری معتقد است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی باید همراه با محمود احمدی‌نژاد در دادگاه محاکمه شوند و حصر خانگی آنها غیر قانونی است.

علی مطهری پیش از این در نامه سرگشاده‌ای به احمد جنتی، او را متهم کرد که از محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی «هراس» دارد و «نگران» روشن شدن برخی حقایق است که به گفته او «تبلیغات چندساله را نقش بر آب خواهد کرد».

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین گفته در دیداری که با آیت‌الله علی خامنه‌ای داشته، رهبر جمهوری اسلامی هم «جرم» مهدی کروبی و میرحسین موسوی را «بزرگ» توصیف کرد و گفت که در صورت محاکمه این دو «حکم بسیار سنگینی» در انتظارشان خواهد بود.
از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. بدبخت ولایت امر که دل خوش به نشانه خدایی مانند سید احمد جنتی عوضی ترین نشانه خدا باشد این موجود سیاه دل که از هر داعشی و طلبانی طالبانی تر هست و اگر دستش برسد انسانی مگر ولایت امر مسلمین جهان و چند صد نفر از نوکران ولایت را درجهان زنده نمیگذارد و اندیشه او هم این هست که امر خدا را رعایت کرده این ننگ و نفرت بر این موجود پست و حقیر