نامه “افشای اسامی ۱۷۰ نماینده مجلس” به قوه قضاییه ارسال شد

پنجشنبه, 16ام بهمن, 1393
اندازه قلم متن

یک نماینده مجلس از ارسال نامه “افشای اسامی ۱۷۰ نماینده مجلس” به قوه قضاییه توسط رئیس مجلس خبر داد. اما وکیل محمدرضا رحیمی می‌گوید، موکلم قصد ندارد اسامی آن دسته از نمایندگانی را که از او پول گرفته‌اند اعلام کند.

کمال‌الدین پیرموذن نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه (۱۵ بهمن/ ۴ فرویه) به خبرنگار “باشگاه خبرنگاران” گفت، نامه “افشای اسامی ۱۷۰ نماینده مجلس” توسط علی لاریجانی، رئیس مجلس به قوه قضاییه ارسال شده است.

این نامه که بین ۲۰ تا ۲۳ نفر از نمانیدگان مجلس آن را امضا کرده‌اند از قوه قضاییه می‌خواهد که اسامی ۱۷۰ نماینده مجلس را که از محمدرضا رحیمی پول دریافت کرده‌اند افشا کند.

رحیمی اخیرا به اتهام فساد مالی، به ۵ سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت جریمه نقدی بالغ بر ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان محکوم شده است. یکی از اتهام‌های او توزیع پول میان نامزدهای مجلس در جریان انتخابات دوره هشتم مجلس است.

محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد در دولت دهم خودش در نامه‌ای سرگشاده اعتراف کرده که مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول بین۱۷۰ کاندیدای مورد نظر دولت در انتخابات مجلس هشتم توزیع کرده است. گفته می‌شود شمار زیادی از این افراد هم‌اکنون در مجلس به عنوان نماینده حضور دارند.

گروهی از نمایندگان مجلس خواستار افشای اسامی این ۱۷۰ نامزد دوره هشتم مجلس شده‌اند. اما وکیل محمدرضا رحیمی گفته موکلش قصد ندارد اسامی این نمایندگان را اعلام کند.

محمدرضا نادری، وکیل رحیمی روز چهارشنبه (۱۵ بهمن/ ۴ فوریه) به خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گفت: «اعلام نام این افراد ضرورتی ندارد.»

در پرونده فساد مالی محمدرضا رحیمی، انگشت اتهام برخی رسانه‌ها به سوی رئیس سابق او، محمود احمدی‌نژاد نیز نشانه رفته است. احمدی‌نژاد اما می‌گوید اتهام‌های معاون اولش هیچ ارتباطی با دولت‌های نهم و دهم ندارد‌؛ دولت‌هایی که احمدی‌نژاد رئیس آن‌ها بود.

پس از تایید محکومیت رحیمی از سوی قوه قضاییه، احمدی‌نژاد در نامه‌ای نوشت: «تمام ماجرای آقای رحیمی حتی با فرض صحت اتهامات و قبول رسیدگی قانونی و صحیح مربوط به سال ۸۶ و قبل از آن و دوره ریاست ایشان بر دیوان محاسبات کشور وابسته به مجلس شورای اسلامی و پیش از همکاری و حضور ایشان در دولت نهم بوده و در آن زمان چنین مسائلی مطرح نبوده است.»

احمدی‌نژاد روز چهارشنبه (۱۵ بهمن/ ۴ فوریه) نیز از پاسخ به اتهام‌هایی که به دولت او وارد می‌شود طفره رفت و توضیح در این باره را به زمان دیگری موکول کرد. به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد در مورد این‌که آیا پاسخی خطاب به افرادی که دولت قبل را متهم به اتهامات اقتصادی می‌کنند دارید، گفت: «پاسخ هست اما وقتش نیست».

وبسایت “الف” که زیر نظر احمد توکلی نماینده پرنفوذ مجلس از جناح اصول‌گرا اداره می‌شود، روز چهارشنبه رئیس جمهور سابق را نیز “شریک جرم” رحیمی معرفی کرد و نوشت: «محمود احمدی‌نژاد نیز قطعاً شریک جرم رحیمی است و باید به همراه وی محاکمه شود.»
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.