تبعید سه تن از زندانیان سیاسی به زندان رجایی شهر

پنجشنبه, ۳۰ام بهمن, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

shirzad babaiسعید شیرزاد، حمید بابایی و مسعود عرب‌چوبدار سه زندانی زندان اوین در پی اعتراضات صنفی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و هم اکنون در بند قرنطینه این زندان در اعتصاب غذا بسر میبرند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه اعلام هواخوری اجباری برای زندانیان بند ۸ زندان اوین که فاقد لباس گرم بودند موجب اعتراضاتی شد که نتیجه نهایی آن انتقال ۸ تن از زندانیان سیاسی این بند به سلول انفرادی بود. این هشت زندانی که در سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند، آسو رستمی، امیر امیرقلی، امیرهوشنگ نوایی، امید علی‌شناس، سعید شیرزاد، مسعود عرب‌چوبدار، حمید بابایی و عباس رستمی نام داشتند.

صبح روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه سه تن از این زندانیان به نامهای سعید شیرزاد، حمید بابایی و مسعود عرب‌چوبدار به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و هم اکنون در بند قرنطینه این زندان بسر میبرند. این سه زندانی در بند قرنطینه این زندان همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرند.

طبق گزارشهایی که به این خبرگزاری رسیده بود، سعید شیرزاد در هنگام انتقال با بدرفتاری و ضرب و شتم از سوی ماموران زندان روبرو شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.