دستگیری سه فعال مدنی در خوی؛ بازداشت شدگان خوی به زندان انتقال داده شدند

پنجشنبه, 30ام بهمن, 1393
اندازه قلم متن

bazdasht shodegan khoi

سه فعال مدنی اهل خوی که روز سه شنبه ۲۸ بهمن بازداشت شده بودند از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه فعال مدنی آذربایجانی به اسامی امین حاجیلو، آراز خاصه‌نژاد و اسلام علی اکبرلو که صبح روز سه شنبه ۲۸ بهمن توسط ماموران امنیتی در خوی بازداشت شده بودند دیروز چهارشنبه مورخ ۲۹ بهمن ماه به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.

افزودنی است پیش تر خانواده‌های نگران این شهروندان با مراجعه به دادگاه انقلاب و اداره اطلاعات جویای دلیل بازداشت و محل نگهداری این افراد شده بودند که این پیگیریها پاسخی در بر نداشته بود.

یک منبع مطلع در اینباره به هرانا گفت ماموران امنیتی محل کار اسلام علی اکبرلو را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده و کامپیو‌تر و وسایل شخصی‌اش را ضبط نموده‌اند.

بنا به گفته این منبع مطلع، احتمالا دستگیری این شهروندان در ارتباط با برنامه گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در خوی بوده است.

لازم به اشاره است امین حاجیلو شاعر آذزبایجانی بار‌ها به دلیل سرودن اشعار با مضامین قوم گرایانه و برگزاری کلاسهای زبان ترکی از سوی نهادهای امنیتی مورد برخورد قرار گرفته است. اسلام علی اکبرلو نیز طی سال‌های گذشته به دلیل فعالیت‌های هویت طلبانه از سوی مسئولان امنیتی احضار و مورد بازداشت قرار گرفته، وی در سال ۱۳۹۰ در پی شرکت در مراسم خاکسپاری یکی از فعالان مدنی در خوی بازداشت و با تحمل یازده روز حبس، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بود.

طبق آخرین اخبار دریافتی با آزادی امین حاجیلو، آراز خاصه‌نژاد و اسلام علی اکبرلو با قید وثیقه موافقت شده و قرار است این سه فعال مدنی پس از تودیع وثیقه از زندان آزاد شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.