اجنه و استخاره

پنجشنبه, 30ام بهمن, 1393
اندازه قلم متن

ebrahim nabavi

ابراهیم نبوی
e.nabavi(at)roozonline.com

بعضی وقت ها تشخیص این که داریم کابوس می بینیم یا خبر تلویزیون را گوش می کنیم سخت است. گاهی معلوم نیست که شیشه و هروئین زدی و داری روی آسمان راه می روی یا رفتی قم زیارت حضرت معصومه. گاهی اوقات نمی فهمی داری دستورات دینی را می خوانی یا داستان پورنو. یعنی اول باید دقت کنیم که کدام یکی است و قاطی نکنیم، آخرش هم تنها دستآوردی که به دست می آوریم این است که قاطی می کنیم.

خبری منتشر شده که برای یک روحانی در قم به اسم مجید جعفری تبار حکم اعدام صادر شده است. این روحانی نوه آیت الله صدوقی است که از روحانیون بزرگ انقلاب بوده است. هر چه فکر می کنم تنها جرمی که بخاطرش یک روحانی را به اعدام ممکن است محکوم کنند یا دائر کردن نمایندگی فاحشه خانه های لاس وگاس در فیضیه قم است و یا مثلا لواط با شخص خداوند. اما جرم ایشان به نظر نمی رسد که رابطه جنسی باشد. چون همسرش هم که خانمی به اسم مینا مناقب است، به اعدام محکوم شده است. خبرهایی که در مورد ایشان داده شده شامل این موارد است.

کار آقای مجید جعفری تبار استخاره تلفنی بوده، ایشان ۲۰۰ خط تلفن داشته و بطور خودکار برای مردم استخاره می کرده و برای هر استخاره هم پول مشخصی دریافت می کرده. تا اینجای کار ممکن است از استخاره و این جورکارها بدمان بیاید، او را تمسخر کنیم و حتی بخاطر کلاهبرداری از او شکایت کنیم که نهایتا او را دو سال زندان می کنند. البته طبیعی است که طرف خواهد گفت که من استخاره می کردم و اتفاقا همیشه هم خوب می آمد، مردم هم با رغبت پول می دادند. فال و استخاره که دیگر کلاهبرداری نیست، مگر اینکه مثلا شما فال قهوه بگیری ولی در واقع مخ زن مردم را بزنی. در هر حال بخاطر استخاره که کسی را اعدام نمی کنند.

به همین دلیل آقای منتظری از مسئولان دادگاه ویژه روحانیت برای اینکه مردم ذهن شان روشن بشود درباره صدور سه بار حکم اعدام برای این روحانی و یک بار حکم اعدام برای همسرش توضیحات قانع کننده ای داده است. ایشان گفته “ایشان به جرم ارتباط با اجنه حکم اعدام گرفته است.” و اضافه کرده که “ما بنا نداریم آبروی روحانیت را ببریم، به همین دلیل توضیح بیشتری نمی دهیم.”

طبیعتا همین توضیحی که مسئول دادگاه ویژه روحانیت داده ابهامات را رفع می کند. اولا معلوم است که وقتی یک روحانی با اجنه ارتباط داشته باشد، طبیعی است اعدامش می کنند. توضیح بیشتر هم لازم ندارد. البته این که سه بار اعدام به او داده اند، می شود موضوع مبهمی برای ما. برای چه سه بار حکم اعدام؟ آیا با سه تا جن ارتباط داشته است؟ اصولا ارتباط جمعی با اجنه جرمش چند برابر ارتباط شخصی و فردی با این موجودات است؟ به هر حال جستجو می کنیم تا ببینیم چه خبری در مورد ایشان وجود دارد. در وب سایت های حزب اللهی می خوانیم که نوشته است که ایشان هم مرتد بوده، هم با اجنه در فضای مجازی ارتباط داشته، هم اتهامات مالی داشته و همسرش هم در جرم با او مشارکت می کرده.

حالا این سئوال پیش می آید که ارتباط با اجنه براساس کدام ماده قانونی جرم است؟ اصلا اگر من در حمام جن بگیرم و جز خودم و جن مذکور کسی دیگر با مشکل مواجه نشود، چه مشکلی وجود دارد. مسئله خصوصی من و آن جن.

از طرفی گفته شده که ایشان زنای محصنه هم کرده است. این احتمال وجود دارد که ایشان مثلا با همسر جعفر جنی که شوهر دار بوده ارتباط داشته و به همین دلیل مجرم است. اما زنش در چه جرمی مشارکت کرده که او هم قرار است اعدام شود؟ حداقل این یکی معلوم است که اگر مردی جرمش زنای محصنه باشد، با تنها کسی که نمی تواند مشارکت در جرم بکند زن خودش است. کمی که خبر را دنبال می کنیم دلایل بیشتری هم برای جرایم ایشان پیدا می کنیم.

ایشان تکنسین استخاره بوده( شیعه نیوز)، مرید و مراد بازی می کرده و با امام زمان رابطه داشته است. یعنی همان کاری که ده میلیون نفر با خامنه ای و احمدی نژاد می کردند، ایشان انجام می داده و به همین دلیل قرار است اعدامش کنند. فرض کنید همسر ایشان گفته بود “اگر قرار بود پیغمبری در زمان ما بیاید شبیه مجید می شد.” یا مثلا یکی از مریدان ایشان می گفت “اگر کسی به ایشان شک کند مشرک است.” یعنی در واقع همان کارهایی که مردم می کنند و بخاطرش وزیر و وکیل می شوند ایشان کرده و قرار است بخاطرش اعدام شود.

در آخرین مدرکی که پیدا کردیم نوشته بود که ایشان یک بار اعدام گرفته بخاطر ارتداد، یک بار سنگسار بخاطر زنای محصنه، یک بار اعدام بخاطر لواط در زندان، دو سال حبس بخاطر فحاشی به امام، مدتی زندان بخاطر ارتباط با اجنه، چند ماه اعدام بخاطر استخاره همزمان. مهم ترین سئوالی که الآن ذهن من را مشغول می کند این است که همسر ایشان در کدام جرم با ایشان مشارکت کرده که به اعدام محکوم شده؟ مشارکت در ارتداد؟ مشارکت در لواط در زندان؟ مشارکت در زنای محصنه؟ همسرائی در فحاشی به امام؟ وساطت و پااندازی برای رابطه شوهر با زن جعفرجنی؟

در واقع جای شکرش باقی است که خبرها را اینقدر قانع کننده و دقیق و شفاف می دهند که هیچ ابهامی برای آدم ایجاد نمی شود. یعنی از همین آدم حال می کند. فکر کنید همین خبرها را سه ماه بخوانید و بنویسید می شوید گابریل گارسیا مارکز به روایت جمکران.

دریافت پول توسط کاندیداها متداول است

به دنبال تخم دو زرده نهادینه شده توسط حداد عادل، حمید رسائی پیرو راستین راه رحیمی در مجلس و مهم ترین عضو رشوه گیر این ۱۷۰ نفر خبیٍث مجلس که فعلا محکومیتش قطعی است، اظهار داشت که “پول گرفتن کاندیداها در انتخابات امری متداول است.” و گفت: « کمک ها اگر از منبع ناسالمی دریافت شود مجرمانه است.”

به نظر می رسد که این برادران عزیز متوجه نیستند که فساد مالی یعنی دریافت پول از دولت برای جهت گیری حزبی یا پرداخت پول از حزب به دولت برای خرید قدرت. اگر نماینده ای از قاچاقچی و دزد برای انتخابات پول بگیرد، خلاف مهمی انجام نداده، مگر اینکه از قدرتش به نفع آنها استفاده کند، اما اگر از دولت پول بگیرد، در هر حال مجرم است. مگر اینکه کمیسیون احزاب تصمیم بگیرد به همه نامزدهای داوطلب نمایندگی بدون توجه به گرایش سیاسی و فقط با تائید عضویت به میزان برابر کمک مالی کند.

در این حالت کمک دولت می تواند جزو کمک های دولت به توسعه سیاسی محسوب شود، ولی اگر وقتی این کمک به ۱۷۰ نماینده مجلس پرداخته شده، یعنی فساد مالی و هر ۱۷۰ نفر مجرم اند و کسی هم که پول پرداخته مجرم است. لطفا به موارد زیر توجه کنید:

یک، اگر دریافت رشوه متداول باشد، مثل اینکه اعتیاد یا دزدی متداول بشود، زیاد بودن جرم یا مجرمین آن خلاف را مجاز نمی کند.

دو، اگر به جای چهار میلیون معتاد، پنجاه میلیون نفر از مردم کوکائین بکشند، استفاده از موارد مخدر هم جرم است هم بد.

سه، ام القرابودن ایران در جهان اسلام تا به حال از طریق بالا بودن مصرف مواد مخدر اثبات می شد، در شش ماه گذشته مصرف ۲۰۰ میلیون لیتری مشروبات الکلی هم اضافه شده، در دو ماه گذشته معلوم شده که بخش اعظم کابینه احمدی نژاد پرونده دزدی داشتند، حالا که خانه ملت هم به نظر می رسد که کلا حالش خراب است.

رسائی گفته “اعترافات جیسون رضائیان باید از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شود.” البته پخش اعترافات جیسون رضائیان ممکن است درست، غلط، قانونی یا غیرقانونی باشد، اما چطوری است که آقای رسائی با اعلام اسامی ۱۷۰ رشوه گیر مجلس مخالف است، ولی معتقد است باید اعترافات جیسون رضائیان پخش شود؟

نیروهای مسلح بدون تفکر سیاسی

یکی از معجزات جمهوری اسلامی این است که گاهی اوقات یک چیزهایی در آن گفته می شود که دقیقا مخالف عقل است یا دقیقا مخالف قانون است. آدم نمی تواند درک کند که چرا آدمها کاملا اشتباه می کنند نه نسبتا. باز اگر نسبی باشد می شود یک خاکی به سرمان بریزیم، وقتی مطلق است نمی دانیم چه کنیم.

مثلا خود مجلس قانونی را می گذراند که نمایندگان مجلس حق نداشته باشند نظر خودشان را بگویند. یا خبرگان که وظیفه شان نظارت بر رهبری است، رسما اعلام می کنند که هر کسی در مجلس خبرگان عاشق رهبر نباشد باید هفت بار اعدام شود. در همین حال و احوال روزنامه جوان که شوخی و جدی ارگان مطبوعاتی امپراطوری سپاه پاسداران است، نوشته “نیروهای مسلح را بدون تفکر سیاسی می خواهند.” و مثال زده مثل ترکیه و پاکستان که نیروی نظامی در خدمت کشور است و خودش اندیشه خاصی ندارد.

یعنی یک آدم نسبتا با شعور پیدا نمی شود که بگوید: دیوانگان عزیز! اگر بنا باشد ارتش و سپاه خودش تشخیص بدهد چه سیاستی را عمل بکند که دیگر چه نیازی به مجلس و دولت و قوه قضائیه است. کلا مملکت را بکن پادگان بیافت کفی برو وسط استالینگراد.

مهدی بیا مهدی بیا، پنج سال برو تو زندان

حالی می کنیم با این مملکت جیگر. یکی نمی داند بعد از ظهر چه کسی رئیس جمهور است، آن یکی سرنوشت پانصد سال بعد را هم پیش بینی می کند. بیست سی سال هر پنجشنبه شب اخبار سراسری اعلام می کرد که “فردا مراسم دشمن شکن نماز جمعه تهران در دانشگاه با حضور صدها هزار نفر به امامت حجت الاسلام فلانی برگزار می شود، سخنران پیش از خطبه ها آقای علی اکبر ولایتی خواهد بود.” یک وقت هایی که حالش را داشتند می گفتند “در میدان ولی عصر ماشین فلان با موتور سیکلت فلان هم تصادف خواهند کرد و در آن حادثه دو تن کشته خواهند شد.” بعد فردا که همان جمعه بعدی بود موظف بود عینا همان حرف هایی را که مجری خبر گفته است اجرا کند.

دو روز قبل جواد کریمی قدوسی گفته است: “مهدی هاشمی به پنج سال زندان محکوم خواهد شد که در تجدید نظر به دو سال خواهد رسید.»، البته وب سایت اوشکول نیوز خبر را کامل منتشر نکرده. خبر کامل این طوری است که “آقای جواد کریمی قدوسی اظهار داشت مهدی هاشمی دو هفته دیگر به پنج سال زندان محکوم خواهد شد، اما در دادگاه تجدید نظر به دو سال خواهد رسید، وی روز چهارم اردیبهشت وارد زندان اوین شده و در سالن دو آموزشگاه شهید کچویی زندانی می شود. وی در روز چهاردهم مرداد سال آینده به دلیل درگیری با یکی از زندانیان به انفرادی خواهد رفت و یک ماه بعد به زندان رجایی شهر منتقل خواهد شد.”لامروت ها چنان درباره آینده حرف می زنند که آدم فکر می کند « خدا» یی که می گویند همین ها هستند. بعد می بینی طرف سرنوشت یک ساعت بعد خودش را نمی تواند پیش بینی کند. ولی مثل ریگ بیابان حرف مفت می زنند کیلو کیلو.

مدیر عامل شرکت تبرک بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت بوستانی مدیرعامل مجموعه تبرک بازداشت شد. مجموعه “تبرک” مانند مجتمع صنعتی “خیرات”، بنیاد صنعتی “زیارت قبول”، موسسه صنعتی نانوتکنولوژی “بده در راه خدا” به تولیدات مختلف می پردازد. دادستان مشهد گفت که فعلا هفت موسسه صنعتی که مدیران آنها همگی اول شماره شناسنامه شان عدد چهار بوده است دستگیر شدند و تا زمانی که معلوم نشده که چه اتهامی برای آنان مناسب است، نگهد اری خواهند شد.

دادستان مشهد اعلام کرد که شرکت برکت متهم است که بازار بورس را متزلزل کرده، از جزایر قمر به جمکران سه تن طلا حمل کرده، هفت میلیون دلار اسکناس تقلبی چاپ کرده، منطقه جنگلی اطراف سرخس را به منطقه کرمان منتقل کرده، مدیرعامل آن در سیزده سالگی جیب بری کرده و معاون آن شیشه های همسایه را شکسته است.

شرکت تبرک که مدیر عامل آن بعد از یک ماه فروشندگی دوچرخه، این مجموعه را به مبلغ هفتصد میلیارد دلار قسطی خریده است به تولید ماکارونی، رب گوجه فرنگی، شیره انگور، روغن زیتون، شیشه و کوکائین، مهر، تسبیح، پسته دامغان، سس مایونز، ویسکی جانی واکر بلک لیبل برای مصرف در افغانستان، قمه، ریل راه آهن، کشک، کمپوت گلابی، کمپوت آلو، کیک زرد، تن ماهی، برنج، تمر هندی، پیکان جوانان مدل ۱۳۴۹ نارنجی، آبمیوه پاکتی، تولید پرچم آمریکا و اسرائیل برای آتش زدن در راهپیمایی، سویا، فاحشه زیر پانزده سال، بشقاب چینی و آیفون هفت می پردازد. به گفته مدیر عامل این شرکت، این شرکت قصد دارد در صورت اعدام نشدن اعضای هیات مدیره اش، به خرید و فروش خلیج فارس و سایر نقاط استراتژیک بپردازد.

دادستان مشهد اعلام کرد در صورت یافتن مدارک جرم این شرکت، مدیر عامل آن تا هفته آینده اعدام خواهد شد. این داستان گفته است شرکت می تواند در صورت اعدام مدیر عامل به اعدام وی اعتراض کند. وی گفت اگر دلیل کافی پیدا نکنیم ممکن است مجبور شویم وی را بدون دلیل به اعدام محکوم کنیم. وی از دادن هر توضیح دیگری خودداری کرد.

از: روزآنلاین


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.