علی خامنه‌ای از ارقام قاچاق در ایران تعجب کرده است

سه شنبه, 5ام اسفند, 1393
اندازه قلم متن

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران ارقام ارائه شده در مورد میزان قاچاق در ایران را عجیب و غریب توصیف کرد.

سخنان رهبرجمهوری اسلامی ایران که به مناسبت “روز ملی مهندسی” در ششم بهمن ماه گذشته ایراد شده، به دلایل نامعلومی امروز، چهارم اسفند ماه، بیست وسوم فوریه، منتشرشده است.

آیت‌الله خامنه‌ای در این سخنرانی به ضربه واردات به اقتصاد ایران اشاره می کند و می گوید: “امروز فشار واردات کشور را دارد از پای در می آورد و در خصوص میزان واردات قاچاق به کشور نیز ارقام بسیار عجیب غریب و گیج کننده‌ای مطرح است “.

آیت الله خامنه‌ای در ادامه سخنان خود می افزاید: “اما این هم یک توجیه منطقی نیست که به بهانه جلوگیری از قاچاق و دریافت گمرکی، راه واردات انبوه به کشور به صورت رسمی باز شود”.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به نظریه قبلی خود مبنی بر لزوم اجرای سیاست “اقتصاد مقاومتی” برای ایران گفته است: “البته با تکرار زبانی هیچ اتفاقی نمی افتد، بلکه باید این مسئله در مجلس و دولت به طور جدی بررسی شود که برای اقتصاد مقاومتی به مفهوم حقیقی، چه کارهایی انجام گرفته و چه کارهایی باید انجام گیرد”.

در مورد معضل قاچاق در ایران لازم به یاد آوری است که در سال های اخیر شماری ازچهره‌های سیاسی حکومت اسلامی از جمله محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق این کشور، همچنین برخی از نمایندگان مجلس اسلامی نیروهای نظامی (سپاه پاسداران) را به راه انداختن “اسکله‌های غیر قانونی با فعالیت‌های تجاری غیرمجاز” متهم کرده بودند که بخش بزرگی از واردات کشور را در اختیار گرفته اند.

محمود احمدی نژاد در یک سخنرانی علناً به “برادران قاچاقچی” اشاره کرده بود. با این حال فرمانده سپاه پاسداران وجود اسکله های قاچاق را تکذیب می کند.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. کمدی تراژیک واقعی هست این جمهوری اسلامی. رهبر آن ظاهراً به صف اپوزیسیون پیوسته و از وقایع و فجایعی! که در کشور تحت رهبری خودش اتفاق می افتد تعجب کرده (و تنها تعجب!) و بعد همچنان به اداره امام زمانی مشغول شده و آب از آب هم تکان نمیخورد. و البته عمق فاجعه و تراژدی حکومت شارلاتانها ودزدها در چند دهه اخیر را به نمایش میگذارد… آش چنان شور شده که صدای سردسته حرامیان هم درآمده.