آتنا فرقدانی پس از بیهوشی در زندان به بیمارستان منتقل شد

شنبه, 9ام اسفند, 1393
اندازه قلم متن

atna farghdani

تقاطع: آتنا فرقدانی در شانزدهمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد.

آن‌گونه که محمد مقیمی، وکیل این فعال حقوق بشر زندانی، دقایقی قبل (ظهر جمعه ۸ اسفند) در صفحه‌ی فیسبوکش نوشته، موکلش بعد از وخامت حال در روز چهارشنبه (۶ اسفند-۲۵ فوریه) که به بیهوشی وی منجر شد، به بیمارستان منتقل شده است.

به نوشته‌ی این وکیل دادگستری، خانم فرقدانی بعد از به هوش آمدن، سرم را از خودش جدا کرده و گفته که تا رسیدن به خواسته‌اش که انتقال به زندان اوین است، به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد.

آتنا فرقدانی، روز ۲۰ دی‌ماه پس از حضور در شعبه‌ی پانزدهم دادگاه انقلاب اسلامی تهران، با دستور ابوالقاسم صلواتی، رییس این شعبه، بازداشت و به زندان زنان در قرچک ورامین که محل نگهداری زندانیان با جرم‌های مختلف است، منتقل شد.

او از روز ۲۰ بهمن‌ماه اعتصاب غذای خود را با هدف انتقال خود و معدود زندانیان سیاسی زندان قرچک به زندان اوین آغاز کرد.

آن‌گونه که یک “منبع آگاه” به تقاطع گفته، در روزهای گذشته مقامات امنیتی و قضایی تلاش‌هایی را برای مجاب کردن این فعال ۲۸ ساله برای پایان دادن به اعتصابش انجام دادند. در همین راستا، چند روز قبل، نماینده‌ی دادستان تهران و بازجوی پرونده آتنا با یک جعبه شیرینی به دیدن او رفتند و از او خواستند تا تضمین دهد بعد از انتقال به زندان اوین، اعتصابش را با هدف آزاد شدن ادامه نخواهد داد.

این دانشجوی محروم‌ از تحصیل دانشگاه الزهرا نیز در پاسخ با اشاره به وضعیت وخیم جسمی خود گفته که قصد ندارد بیش از این خودش را نابود کند و تنها خواسته‌اش انتقال به زندان اوین است.

گفتنی است آتنا فرقدانی پیش‌تر در روز سه‌شنبه (۵ اسفند) در تماسی تلفنی از زندان قرچک اعلام کرده بود که تا زمانی که به زندان اوین منتقل نشود، حاضر به ملاقات با هیچ‌کس، حتی خانواده‌اش نیست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. خامنه ای کلاهی بزرگتر از خمینی هست که به سر ملت ایران گذاشته شد و از بدبختی ملت گول خورده (که قدرتش اینچنین ارزان و تراژیک دزدیده شد)، این شیاد بزرگ از روح پلیدی برخوردار هست که در نئشه اهریمنی قدرت پرستی خود و چاپلوسی مشمئز کننده اطرافیانش کینه توزانه به هر جنایت و ظلمی دست میزند؛ بدبختانه.
    زندانی کردن واذیت و آزار بهترینهای این کشور مثل آتنای گرامی و شریف چگونه میتواند حکومتی را که از درون پوسیده و شماره معکوس سقوط آن از اولین ظلم و از اولین دروغی که به ملت زده شد آغاز شده نجات دهد؟ خامنه ای و حرامی های اهل بیت او چقدر میتوانند کور باشند که یاد نگرفته اند چنین شیوه هایی تنها به سقوطشان سرعت بخشیده و ضمناً بدنام تر از پیش می شوند؟ چنین اعمال غیر انسانی و جنایتهایی به کدام دیکتاتور و ظالمی کمک کرده که به اینها نیز کمک کند؟ چرا یاد نمی گیرند که دزدیدن ثروتهای معنوی و مادی یک ملت تنها به یک راه ختم میشود و آنهم سقوط بیشتر در تعفن اهریمنی قدرت پرستی است و بس؟ چنین اعمالی، مثل زندانی کردن بهترینهای یک مملکت و زجر و شکنجه آنها، تنها از افراد و سیستمی بر می آید دوزخی که روح و روان باخته و دستپاچه به هر جنایت و اعمال غیر انسانی دست زده و میزنند تا شاید چند روزی بیشتر بر سر قدرت شیطانی خود بمانند. که چکار کنند؟ متاسفته بیشتر بدزدند، بیشتر هموطنان خود را زجر بدهند و بیشتر این ملت شریف را تحقیر کنند و ضمن تنگ کردن بیش از پیش زندگی بر آنان، ثروتش را به جیب قاتلان داخلی و خارجی بریزند برای رسیدن به دوزخ بزرگتری بنام حکومت بر همه جهان و احتمالاً نابودی تمامی دنیا…
    اما آتنای ما با این بهای بسیار گرانی که می پردازد بیشک برنده واقعی و حتمی این نبرد است. بهترین درسهای زندگی را که با هیچ قیمت دیگری نمیتوان تهیه کرد این هنرمند مردمی اکنون کسب کرده، هم با ایستادن پرشهامتش در برابر اهریمن و هم با دیدن واقعیتهای هولناک دروغی بزرگ بنام جمهوری اسلامی در زندانهای مخوف «حکومت عدل امام زمانی»؛ و اگر در خانه کسی باشد درسهای زیادی هم به دیگران یاد میدهد… از صمیم قلب افتخار میکنیم به این هموطن و به دیگر هموطنانی مثل او شریف و آزاده که خوشبختانه کم نیستند و سکوت را یاد نگرفته اند.