غلامعلی رجایی: کدام خودسر؟ اینها اجیرند

چهارشنبه, 20ام اسفند, 1393
اندازه قلم متن

وقتی تصاویر ماشین خرد شده ی حامل دکتر مطهری را دیدم با خود گفتم همه شیشه های شکسته و بدنه آسیب دبده آن را می بینند اما من در کنار آن جنازه ی قانونی را می بینم که بر زمین افتاده است!

گروه سیاسی: به گزارش انصاف‌نیوز غلامعلی رجایی در یادداشتی در وبلاگ خود درباره ی حمله به مطهری در شیراز نوشت: ماجرای مضروب شدن دکتر علی مطهری در شیراز توسط عده ای اجیر، حالی برای صحبت و نوشتن باقی نمی گذارد. الآن کسی عکس وی را با صورتی زخمی و لباسی کثیف از اثرات گوجه و… برایم فرستاد.

چشم آقایان روشن!
چشم دولت تدبیروامید هم خیلی روشن! که کارش بجایی رسیده که استاندار آن از تامین امنیت یک نماینده برای سخنرانی در مراسمی که مجوز قانونی داشته است، چنان عاجز بوده یا عاجز می نمایانده که عده ای در چند ساعت هر کاری دلشان خواسته کرده اند. وزیر کشور باید برای مردم توضیح دهد نماینده دولت در استان فارس در این ماجرا در کجای کار بوده و هست. تاکسی کرایه ای دکتر مطهری در جلوی مقر پلیس دو سه ساعتی در محاصره این افراد بوده است!

محل سخنرانی هم در قرق افراد مشابه بوده است تا اگر مطهری از این حلقه خود را رها کرد و به آنجا رسید، هم نتواند صحبت کند. من وقتی تصاویر ماشین خرد شده ی حامل دکتر مطهری را دیدم با خود گفتم همه شیشه های شکسته و بدنه آسیب دبده آن را می بینند اما من در کنار آن جنازه ی قانونی را می بینم که بر زمین افتاده است! جلوگیری از اجرای کنسرتهای دارای مجوز در بعضی شهرها هم نمونه تاسفبار دیگری از حاکمیت غوغاسالاران در قابل دفاع از دین و بی پناهی قانون است. می گویند حرمت فرد در اولاد او حفظ می شود. آن از حرمت فرزندان شهید بهشتی و این هم از حرمت فرزند شهید مطهری!

اربابان این آدمهای اجیر باید مطهری فهیم، شجاع و آزاده را شناخته باشند. در اینکه وی با این اتفاقها در بیان نظرات خود مصمم تر از قبل می شود نباید کمترین تردیدی بکنند. در اینکه این مسایل از مدتها قبل برنامه ریزی شده اند تا منتقدین امثال مطهری بدانند حرف متفاوت زدن چنین هزینه های سنگینی برایشان دارد و حساب دست بقیه هم بیاید! هم جای کمترین تردیدی نیست. نیروهای خودسر اصطلاح غلطی است. ما در کشور نیروی خودسر نداریم. این نیروها اجیر هستند. معلوم است اجیر چه کسانی.

کاش اجاره ای بودند!
مسببان این اقدام زشت که آبروئی برای نظام در دنیا باقی نمی گذارد برای دستگاههای انتظامی و امنیتی به راحتی آب خوردن قابل شناسایی و تعقیب هستند. لابد! با کسانی که چند سال قبل در شب عاشورا به مجلس عزای امام حسین در حسینیه جماران – که جناب […] در آن داشت روضه می خواند – حمله کردند و هویتشان شناسایی شد، هر رفتاری شد با اینها هم همان رفتارمی شود! آیا پرونده ی این نیروها -که به قول مطهری به قصد کشت به وی حمله کردند و آجر درون ماشین بیانگر این است اگر به سر وی می خورد چه اتفاقی می افتاد- همانند اسید پاشان بی حصول هیچ نتیجه ای فقط برای اینکه در جریان باشد! از این دست به آن دست خواهد گشت؟!

از: بهار نیوز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.