آخرین وضعیت آتنا فرقدانی

دوشنبه, 25ام اسفند, 1393
اندازه قلم متن

atna farghdani

آتنا فرقدانی که به سلول دو نفره در بند ۲-الف سپاه منتقل شده در انتظار برگزاری دادگاه بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آتنا فرقدانی نقاش و فعال حقوق کودک که بتازگی در پی اعتصاب غذای ۲۱ روزه از زندان شهر ری (قرچک ورامین) به بند ۲-الف زندان اوین منتقل شده، هم اکنون در یک سلول دو نفره در این زندان بسر می‌برد.

محمد مقیمی وکیل آتنا فرقدانی به گزارشگر هرانا گفت: «آتنا فرقدانی که پس از انتقال به بند ۲-الف موفق به تماس و ملاقات با خانواده خود شده در وضعیت جسمی مناسبی بسر می‌برد.»

وی در ادامه بیان داشت: «امیدوارم دادگاه آتنا فرقدانی در اردیبهشت ماه برگزار شود.»

آتنا فرقدانی اول شهریور ماه سال جاری توسط ماموران امنیتی بازداشت شد، وی پس از گذشت دو ماه نیم از زمان بازداشتش با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد اما پس از مدتی درپی انتشار کلیپ ویدئویی از وی که در مورد مشکلات خود در مدت بازداشت صحبت کرده بود به دادگاه انقلاب احضار و قرار وثیقه‌اش به قرار بازداشت تبدیل و روانه زندان شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. ممنون بابت اطلاع رسانی. زندانی و اذیت و آزار این هموطن هنرمند و فعال حقوق کودکان یکی از پست ترین کارهایی هست که این نظام انجام داده. که متاسفانه سنت دیرینه ایست اذیت و آزار و زندانی کردن بهترینها و شریف ترینهای این مملکت و بازگذاشتن دست دزدان و شارلاتانها برای هر تبهکاری و جنایتی.
    در کشوری که توسط حرامیان اداره می شود هم نباید بیش از این انتظار داشت که پس از چند دهه بر سر قدرت و دسترسی به میلیاردها و میلیاردها دلار ثروت کشور، شهروندان آن یا خودسوزی میکنند یا برای انتقال از جهنمی به جهنم دیگر اعتصاب غذا؛ و اگر هم دزدی بر سر ناچاری افشا شود تنها پس از ده روز حبس به مرخصی برگشته و راحت به دزدی خود ادامه دهد. چنین است سرنوشت ملتی که ساده لوحانه اجازه داده اند قدرت سیاسی کشورشان توسط یکعده شارلاتان حرامی دزدیده شود که بعد بنام «خدمت» کثیف ترین قمارها و جنایتها را با ثروت و سرنوشت تک تک آن شهروندان انجام دهند… به امید روزی که هیچ هموطنی بخاطر عقیده و فعالیتهای انسانی اش در این کشور کابوس زده زندانی نشود.