آخرین وضعیت یونس عساکره در بیمارستان

چهارشنبه, 27ام اسفند, 1393
اندازه قلم متن

yunes asakere

یونس عساکره، شهروند دستفروش خوزستانى که در اعتراض به مزاحمت هاى مأمورین شهردارى و تخریب دکه اش خودسوزى کرده بود، با وخیم شدن وضعیت به بیمارستانى در تهران منتقل شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر، پزشکان معالج آقاى عساکره با تشخیص ٩٢درصد سوختگى درجه یک، وى را براى ادامه درمان به تهران منتقل کردند.

یکى از بستگان آقاى عساکره در گفتگو با خبرنگار هرانا حال یونس عساکره را بسیار بد توصیف کرده است.

به گفته وى یونس عساکره پس از تخریب دکه و قبل از اقدام به خودسوزى، هشدارهاى زیادى به مأمورین مربوطه داده بود، ولى متاسفانه جدى گرفته نشده بود.

این منبع گفت: یونس دو فرزند داشت و دکه اغذیه فروشى یونس نه مزاحمتى براى کسى داشت و نه سد معبر ایجاد مى کرد و تنها منبع درآمد یک خانواده چهارنفره بود.

وى درباره درخواست و مطالبات خانواده وى گفت: تنها درخواست ما بهبودى و سلامتى یونس است.

یونس عساکره شهروند ٣٢ساله خرمشهرى، روز ٢٢/١٢١٣٩٣ در اعتراض به مزاحمت هاى مکرر و تخریب دکه اش در مقابل شهردارى خرمشهر با استفاده از یک گالن بنزین خود را به آتش کشیده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. ممنون بخاطر اطلاع رسانی. تک تک این اخبار لکه های ننگی هستند بر پیشانی نظامی که اکنون نزدیک به چهار دهه ثروت مملکت را دزدیده و به تنها کسانی که فکر نکرده صاحب اصلی این ثروتها یعنی ملت ایران هست. خامنه ای مسئول اصلی این بدبختی هاست و شرایطی که در آن یک شهروند؛ پدر دو فرزند، زحمتکشی که تنها گناهش بدنیا آمدن در سیستم وحشتناک جمهوری اسلامی هست؛ تنها راه چاره برای برون رفت از بدبختی بزرگی بنام زندگی در جهنم خامنه ای را در «خودسوزی» می بیند. و چه تراژدی ای بالاتر از این؟ و البته متاسفانه و ملیونها بار متاسفانه که خامنه ای و اهل بیتش بی خیالند و نئشه در رویای «بردن اجباری دیگران به بهشت!» گوش و چشمانشان برای شنیدن و دیدن این فجایع بسته و پلمپ شده… دریغ از ذره ای شرم و احساس انسانی در وجودشان.