جدول سی و هفت ساله طلاق در ایران – رشد هزار و هفتاد درصدی طلاق نسبت به سال ۱۳۵۷ + نمودار

جمعه, ۱ام خرداد, ۱۳۹۴
اندازه قلم متن

talagh

(منبع مرکز آمار ایران/ اداره ثبت احوال)

در سال ۱۳۵۷ در کشور حدود پانزده هزار طلاق داشته ایم، در سال گذشته (۱۳۹۳) هر ساعت ۱۹ طلاق به ثبت رسیده است و در مجموع ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ مورد طلاق در سال ۹۳ در کشور به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل(۱۳۹۲)، با افزایش پنج و سه دهم درصدی روبرو بوده است.

کلا بر طبق آمار در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال ۱۳۵۷ ما با یک رشد هزار و هفتاد درصدی (ده و هفدهم برابری) طلاق روبرو بوده ایم. بهر حال این رشد نشانه وخیم شدن وضعیت اقتصادی مردم و بیکاری گسترده جوانان که ناشی از سو مدیریت می باشد.

nemudar

تعداد طلاق سال
۱۵۲۵۳ ۱۳۵۷
۲۱۱۷۰ ۱۳۵۸
۲۳۹۸۷ ۱۳۵۹
۲۴۴۲۳ ۱۳۶۰
۳۱۲۲۱ ۱۳۶۱
۳۵۸۶۷ ۱۳۶۲
۳۵۱۷۸ ۱۳۶۳
۳۸۹۸۳ ۱۳۶۴
۳۵۲۱۱ ۱۳۶۵
۳۳۴۳۳ ۱۳۶۶
۳۳۱۱۴ ۱۳۶۷
۳۳۹۴۳ ۱۳۶۸
۳۷۸۲۷ ۱۳۶۹
۳۹۳۳۶ ۱۳۷۰
۳۳۹۸۳ ۱۳۷۱
۲۹۳۱۲ ۱۳۷۲
۳۲۷۰۶ ۱۳۷۳
۳۴۷۳۸ ۱۳۷۴
۳۷۸۱۷ ۱۳۷۵
۴۱۸۱۶ ۱۳۷۶
۴۲۳۹۱ ۱۳۷۷
۵۱۰۴۴ ۱۳۷۸
۵۳۷۹۷ ۱۳۷۹
۶۰۵۵۹ ۱۳۸۰
۶۷۲۵۶ ۱۳۸۱
۷۲۳۵۹ ۱۳۸۲
۷۳۸۸۲ ۱۳۸۳
۸۴۲۴۱ ۱۳۸۴
۹۴۰۳۹ ۱۳۸۵
۹۹۸۵۲ ۱۳۸۶
۱۱۰۵۱۰ ۱۳۸۷
۱۲۵۷۴۷ ۱۳۸۸
۱۳۷۲۰۰ ۱۳۸۹
۱۴۲۸۴۱ ۱۳۹۰
۱۵۱۷۶۳ ۱۳۹۱
۱۵۵۳۶۹ ۱۳۹۲
۱۶۳۵۷۲ ۱۳۹۳

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۴ نظر

 1. فاکتورهای دیگری هم دخیل هست! مثل افزایش چمعیت و اینترتت و توانایی بیشتر در سفر و مسایل اقتصادی و کار کردن زوجین و حتی فرزندان و حتی تداخل اینها با ارزشهای فرهنگی که به این نسبت تغییر نکرده اند! اینها همه به احتمال طلاق کمک میکنند میزان طلاق بیشتر شوند.. که خیلی از این فاکتورها باعث بالا رفتن طلاق نه تنها در ایران بلکه در بیشتر کشورهای دنیا شده است.. همچنین از سوی دیگر این آمار خود سبب ترس از اختمال طلاق ایجاد و افزایش پدیده ای بنام ازدواج سفید میشود.

 2. از این اطلاعات همانطور که گفته اید به نتایج درستی میشود رسید.
  ولی بهتر بود که در کنار تعداد طلاق ها تعداد ازدواج ها را هم ذکر میکردید.
  چون همیشه بهتر از اینجور چیزها را به طور درصدی بیان کرد.
  برای مثال در حال حاضر در آلمان از ۵۲۰ هزار ازدواج ۱۸۰هزار به طلاق میرسه که آن تقریبا ۳۶درصد تمام ازدواجها معنی داده میشود.
  با تشکر

 3. هموطنان گرامی انچه دراین نموداردقیق وتحقیقی امده یکی ازدستاوردهای تاسف برانگیز مصادره حاصل انقلاب ملت ایران واستقرارحکومت جهل وجوروفساد وجنایت اخوندی با دسیسه دول استعماری میباشد که ازنظراخوندها بخشی ازپروژه ارتجاعی تعجیل درظهورامام همیشه غایب عج الله عنوان میشود وبه خورد مردم عامه داده شده ومیشود چراکه قشرملا واخوند مفتخورازدیربازموفقیت خودرا درنااگاهی درفقرفکری وفقرفرهنگی وفقروفلاکت مالی ومعیشتی مردم دانسته ومیدانند وتنها دشمن بقا انها عقل وخرد ودوری ازخرافه گری میباشد که درصورت تحقق این مهم بطوریقین بساط دکانداران دین برچیده خواهد شد وطلاق یعنی فروپاشی کانون اخلاقی که منجربه فروپاشی کانون زندگی اقشارتحت ستم وتبعیض میشود ودراین میان ضمن افزوده شدن برناهنجاریهای اجتماعی سرنوشت تلخی برای فرزندان خردسال این زوج ها رقم خواهد زد.به امید فردایی بدون ستم وتبعیض.

 4. باتناسب جمعیت باید رشد حدود۴۰۰درصدی رادرنظر گرفت