ضرب و شتم وکیل توسط مأموران اعزام؛ تشریح جلسه بازپرسی محمد مقیمی

دوشنبه, 25ام خرداد, 1394
اندازه قلم متن

mohammad-moghimi

محمد مقیمی، وکیل دادگستری که امروز برای جلسه بازپرسی به دادسرا اعزام شده بود، هنگام ملاقات و مقابل چشمان خانواده اش از سوی مأموران اعزام مورد خشونت و ضرب و شتم واقع شد.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز، بیست و پنجم خردادماه، محمد مقیمی از زندان رجایی شهر کرج، با دستبند و پابند به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین اعزام شد.

به گفته یکی از منابع هرانا، آقای مقیمی در این جلسه، از بازپرس پرونده رضازاده، مطابق اصل ۳۲ قانون اساسی، ابلاغ اتهامات و دلایل بازداشت را خواستار شد ولی بازپرس از ابلاغ و تفهیم اتهام بر اساس موازین قانونی خودداری کرده و صرفا به مکتوب کردن جلسه اکتفا نمود.

بازپرس پرونده در پاسخ اعتراض آقای مقیمی و تذکر نسبت به قوانین داخلی و همچنین معاهدات حقوق بشری بین المللی از جمله اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی درباره حق دادرسی عادلانه و مخصوصا بحث تفهیم اتهام، گفته است که از قوانین بین المللی بی اطلاع است و نسبت به قوانین داخلی نیز فعلا حضور ذهن ندارد.

آقای مقیمی در خصوص اتهام رابطه نامشروع مادون زنا (دست دادن با موکله، زن غیر محرم شرعی)، دفاع کرده است که مطابق عرف و اخلاق و آداب و رسوم، با هرکس شرایط اقتضا کند دست خواهد داد و در آینده نیز چنین خواهد کرد، به گفته منابع هرانا این بخش از دفاعیه نیز با اصرار بازپرس پرونده و دفاع آقای مقیمی، در صورتجلسه مکتوب شده است.

خانواده آقای مقیمی که به دادسرای اوین مراجعه کرده بودند، قصد ملاقات با وی را داشتند که مأموران اعزام با اعمال خشونت، مانع انجام ملاقات شدند و در پاسخ به اعتراض وی اقدام به ضرب و شتم این وکیل دادگستری نمودند.

آقای مقیمی، روز شنبه ۲۳ خرداد ماه، زمانی که برای ملاقات موکلش آتنا فرقدانی در زندان اوین مراجعه کرده بود، به دلیل دست دادن، با اتهام روابط نامشروع مادون زنا (دست دادن با موکله، زن غیر محرم شرعی) مواجه و بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، وی دیروز به سالن ۳۱ بند ده زندان رجایی شهر انتقال یافت.

برای آقای محمد مقیمی، قرار کفالت بیست میلیونی صادر شده است و در صورت موافقت بازپرس پرونده، این امیدواری وجود دارد که وی به زودی آزاد شود.

خانم آتنا فرقدانی، موکل آقای مقیمی که اخیرا به دلیل فعالیت های مدنی به ۱۲ سال و نه ماه حبس محکوم شده است نیز دیروز به دلایل و اتهامات مشابه به دادسرای اوین اعزام شده بود، به گفته مشاوران حقوقی هرانا، اتهام روابط نامشروع مادون زنا می تواند تا ۹۹ ضربه شلاق را به همراه داشته باشد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. آزمایشگاه جالبی هست این جامعه ایران و البته «نظام جمهوری اسلامی». بازپرس در برابر وکیل زندانی!! حضور ذهن ندارد و بی اطلاع هست و آنرا هم بدون شرم و حیا بیان میکند. هم حضور ذهن دارد و هم اطلاع؛ اما چون هر دو جهان خود را در اختیار اهریمن قرار داده و به معنایی روح و روانش را فروخته، هیچ اختیاری از خود بعنوان «انسان اندیشمند» ندارد و تنها دستوراتی را اجرا میکند که خودش هم بخوبی به مضحک بودن و غیرعادلانه بودن آنها واقف است. انسان وقتی مغز خود را در اختیار دیگران قرار میدهد (آنهم از بدترین جنسش!) چقدر بیچاره میشود.
    «اینها» فکر میکنند هیچکدام از این کارهای غیر انسانیشان عواقبی نداشته و نخواهد داشت. اشتباه محض! تک تک این ظلمها (حتی کوچکترینشان) تیشه به ریشه دار و ندارشان میزند (در راس آنها خامنه ای و اهل بیت ناپاکش) و از طرف دیگر دوره ای خواهد رسید که اسم «جمهوری اسلامی» مثل داعش و القاعده و طالبان تنها مترادف با بربریت و وحشی گری و ظلم و مافیا مترادف بوده و هیچ شهروندی در این مملکت غنی یادی از این جانوران نکند مگر به لعن و نفرین. دور نیست آن روز. ممنون بخاطر اطلاع رسانی.